Ožjē varētu pievienoties ‘Hyundai’ komandai

Foto: Toyota Gazoo Racing WRT

Kļuvis zināms, ka “Hyundai” rallija komanda izteikusi piedāvājumu Sebastjēnam Ožjē, un titulētais franču pilots šobrīd apsver iespēju no nākamā gada kļūt par šīs vienības braucēju, vēsta vācu medijs “Motorsport aktuell”.

Šobrīd Ožjē piedalās atsevišķos WRC posmos un nākamgad visticamāk turpinās darīt tāpat. Viņa pašreizējās komandas boss Jari-Mati Latvala gan uzskata, ka Ožjē tomēr paliks “Toyota” vienībā.

“Sebastjēns ir saprātīgs, viņš noteikti uzklausīs, ja “Hyundai” ir ko piedāvāt,” situāciju komentē Latvala. “Tomēr es domāju, ka “Hyundai” pavisam noteikti grib skatīties tālāk nākotnē, ne tik daudz uz viena gada periodu. Viņiem nepieciešami nākotnes piloti, ko viņi varētu trenēt. Tas viņiem ir pats svarīgākais. Ožjē ir apmierināts ar mūsu komandu. Es ļoti apšaubu, ka viņš pāries uz “Hyundai”.”

Uz nākamo sezonu “Hyundai” jau ir līgums ar Tjerī Noivilu. Paredzams, ka arī Esapeka Lapi paliks sastāvā, ja vien nenotiks kaut kas negaidīts. Tāpat komandai pieejams Tēmu Suninens, kurš jau aizvadījis pirmos posmus ar “Rally1” auto, bet WRC2 klasē rūpnīcu pārstāv Emils Lindholms.

Tikmēr “Hyundai” vienības boss Sirils Abitebūls nenoliedz, ka tādas raudzes pilots kā Ožjē komandai varētu pievienoties: “Mēs esam ieinteresēti nolīgt labus pilotus gan īstermiņā, gan ilgtermiņā.”

Jāpiebilst, ka šobrīd “Hyundai” tehniskais direktors ir Fransuā-Havjērs Demaisons, kurš savulaik “Volkswagen” vienībā bija Ožjē galvenais mehāniķis.

Ja Ožjē pievienosies “Hyundai”, viņam ir iespēja janvārī kļūt par vienīgo pilotu vēsturē, kurš Montekarlo WRC rallijā uzvarējis ar pieciem dažādiem autoražotājiem. Iepriekš viņš to paveica kopā ar “Volkswagen”, “Ford”, “Citroën” un “Toyota”, vienreiz arī ar “Peugeot”, taču toreiz, 2009. gadā, šis nebija pasaules čempionāta ieskaites posms. Līdz šim Montekarlo pasaules čempionāta rallijā ar četru dažādu marku auto uzvarējis arī Valters Rols (“Fiat”, “Opel”, “Lancia” un “Audi”).

Kādu laiku tiek runāts arī par Elfina Evansa iespējamo pāriešanu uz “Hyundai”. Nesen notikušā Somijas WRC posma uzvarētājs atzīst, ka vēl nekādu līgumu nav parakstījis un jaunumi šajā sakarā nebūs ātrāk par septembra beigām. Arī Kalle Rovanpera “flirtē” ar citām komandām, taču zināms, ka tas tiek darīts, lai “Toyota” viņam piedāvātu daudz labākus nosacījumus jaunajā līgumā.

Izmantotie resursi:
www.rallit.fi

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *