Šonedēļ ERC priekšpēdējais posms Čehijā ar Seska/Franča ekipāžas piedalīšanos

Foto: Facebook.com/MartinsSesksRallying

Šīs nedēļas nogalē Čehijā tiks aizvadīts Eiropas rallija čempionāta priekšpēdējais, septītais posms “Barum Czech Rally Zlín 2023”. Uz starta arī Mārtiņa Seska un Renāra Franča ekipāža.

Šonedēļ Čehijā jau aizvadīti oficiālie testi. Piektdien norisināsies “shakedown” ātrumposms, savukārt sacensības tiks aizvadītas sestdien un svētdien. Pirmajā dienā jāveic septiņi ātrumposmi, otrajā – vēl seši. Rallijā ar laika ieskaiti būs jāmēro nedaudz virs 200 kilometriem, kas ir lielākā distance līdzšinējos ERC posmos šosezon.

Sesks/Francis uz starta izies ar “Škoda Fabia RS Rally2” automobili, un “Team MRF Tyres” ekipāžai piešķirts 6. starta numurs. Starp spēcīgākajiem braucējiem jāizceļ Haidens Padons, Madss Ostbergs, Efrēns Larena, tāpat otro posmu pēc atgriešanās rallijā aizvadīs Aleksejs Lukjaņuks. Augsti rezultāti sagaidāmi arī no veterāna Jana Kopecka, Filipa Mareša, Simona Vāgnera, Erika Caisa un Matjū Frančeski.

Dalībnieku saraksts >>

Pagājušajā gadā tieši Kopeckis uzarēja “Barum Czech Rally Zlín”, Marešs toreiz bija otrais, bet Vāgners – trešais. Tiesa gan, nestartēja vairums šī brīža Eiropas čempionāta līderu. Kopeckim šajā rallijā ir kopsummā desmit uzvaras, vairāk nekā jebkuram citam.

Sesks/Francis līdz šim vienīgo reizi šajā rallijā piedalījās 2018. gadā, kad vēl ar priekšpiedziņas “Opel Adam R2” automobili sasniedza uzvaru ERC3 ieskaitē, bet kopējā vērtējumā bija divdesmitie.

Divus posmus pirms sezonas beigām latvieši aizvien ierindojas otrajā pozīcijā kopvērtējumā. Līderis Padons atrodas jau 55 punktus priekšā un ir tikai soli no titula izcīnīšanas, kamēr Ostbergs, kurš iepriekšējo sacīksti izlaida, Seska ekipāžai zaudē 28 punktus. Viens sliktākais rezultāts sezonas beigās tiks atskaitīts.

ERC kopvērtējums pirms 7. posma:

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *