Mārtiņš Sesks: “Šī bija viena no manām vislabākajām pirmdienām dzīvē”

Pirmdien, 17. jūnijā, aizvadīta pirmā un līdz Polijas Pasaules rallija čempionāta (WRC) posmam vienīgā pilnā treniņu diena, kurā “Latvijas Mobilais Telefons” atbalstītie autosportisti Mārtiņš Sesks un Renārs Francis kopā ar “M-Sport” komandu testēja “Ford Puma Rally1” automašīnu.  Pirmo emociju iespaidā abi liepājnieki atzina, ka šī bijusi ātrākā un tīkamākā pirmdiena viņu mūžā.

Mārtiņš Sesks: “Šī bija viena no manām vislabākajām pirmdienām dzīvē, to nevar izstāstīt, to var tikai pieredzēt –  vispirms WRC Polijas posmā un tad mājās, “Tet Rally Latvia””. Arī Renāra Franča sajūsma bija līdzīga: “Tik ātri mana diena nebija paskrējusi nekad. Tas ātrums, tas kā mašīna uzvedas, turas un bremzējas uz ceļa, tas bija kaut kas neaprakstāms”.

Treniņi notika Dienvidigaunijā uz grunts seguma, tramplīniem bagātā slēgtā ātrumposmā, kur sportisti veica četrpadsmit braucienus simtu deviņdesmit divu kilometru kopgarumā. Arī iepriekš ekipāža aizvadījusi tik pat garas treniņu dienas,  taču šoreiz uz grunts seguma pavadītie kilometri bija ļoti vērtīgi, ņemot vērā, ka sportisti Rally1 automašīnu bez hibrīda piedziņas tikai sāk iepazīt un treniņiem atvēlētā kilometrāža ir ļoti limitēta, turklāt līdz sacensību sākumam Polijā atlikusi vien nedēļa.

“Katrā no šiem četrpadsmit braucieniem ir četrpadsmit tramplīni. Katrā kilometrā mēs lidojām kaut kur pa gaisu, kas tagad nedaudz mugurā un kaklā ir jūtams. Katrā braucienā audzējam  tempu un centāmies saprast, kas notiek,” treniņu dienu raksturo Mārtiņš Sesks.

“Šie kilometri ir ļoti labs pamats, lai dotos uz Poliju. Vienā dienā daudz iemācījāmies. “M –Sport” komanda palīdzēja izprast un apgūt sīkās niansītes, lai pārkāpjot no Rally2 uz Rally1 auto, pielāgotos pie tempa un citām izmaiņām. Kopīgi meklējām variantus kā adaptēties automašīnā un uzlabot braukšanu. Fiziskās sajūtas ir grūti izstāstīt, to var tikai piedzīvot un izbaudīt. Tas ātrums, ar kādu var traukties cauri līkumiem un līkumu sasaistēm no  malas vai kabīnes video var likties superātrs vai nereāls, bet iekšā automašīnā tas liekas loģisks.  Protams, to tempu, ko attīstījām treniņos, pārcelt uz sacensību režīmu būs nākamais izaicinājums. Par to, cik šis treniņš bijis nozīmīgs, līdz galam varēsim pārliecināties tikai Polijas posma šeikdaunā un pašās sacensībās,” piebilda Sesks.

Uz Poliju Seska/Franča ekipāža dosies pirms Jāņiem, lai 23.jūnijā piedalītos sacensību publicitātes pasākumā “WRC Rally Show Warsaw 2024”, kur līdz ar citiem sportistiem veiks šova braucienus Varšavas futbola arēnā “PGE Narodowy”. Starts WRC posmā  “80. ORLEN Rally Poland” sekos jūnija izskaņā.  No 5. līdz 7.jūlijam liepājnieki startēs ceturtajā ERC posmā “Rally Estonia”, bet 14. jūnijā aizvadīs treniņbraucienus ar hibrīpiedziņas Rally1 automašīnu, lai 18. līdz 21.jūlijā  mērotos spēkiem ar pasaules elites rallija braucējiem “Tet Rally Latvia”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *