Sesks/Francis neatlaidīgā cīņa noturas Zviedrijas ERC posma sešiniekā

Foto: FIA ERC

Latvijas vadošā rallija ekipāža, kas ar “Latvijas Mobilais Telefons” atbalstu šajā nedēļas nogalē startēja Eiropas rallija čempionāta (ERC) trešajā posmā “Royal Rally of Scandinavia”, pēc neatlaidīgas un sīvas cīņas ierindojās pirmajā sešiniekā. Vairākas neveiksmīgas epizodes Seskam un Francim liedza sasniegt cerēto rezultātu.

Kvalifikācijas braucienu, kas notika pirmajā “Royal Rally of Scandinavia” sacensību dienā, Mārtiņš Sesks un Renārs Francis pieveica trešie, līderim Oliveram Solbergam zaudējot 0,7 sekundes. Sacensību otrā diena prasīja latviešu apņēmību un raksturu, iesaistoties sīvā cīņā par trešo vietu. Pēc četriem rīta ātrumposmiem vadībā bija Olivers Solbergs, viņam sekoja Heidens Padons un Mārtiņa Seska pilotētā ekipāža, uzrādot lieliskus rezultātus. Taču dienas otrā puse latviešu ekipāžai bija mazāk veiksmīga. Kamēr daļa vadošo braucēju sacensību septīto ātrumposmu paveica uz sausa ceļa, posma vidū sāka līt. Sesks cīnījās uz izlijuša, slidena ceļa un atkrita uz sesto vietu. Bet dienas beigās atcīnija zaudētās sekundes un ierindojās komfortablā piektajā vietā.

Fia European Rally Championship 2024 Stop 3 Karlstad, Sweden

Trešo, garāko sacensību dienu sportisti iesāka labā noskaņojumā, uzrādot konkurētspējīgu sniegumu visos rīta posma kontrolpunktos, tomēr ātrumposma izskaņā piedzīvoja tehniskas problēmas, kad bremzējot automašīna vairākkārt noslāpa un ekipāža zaudēja ļoti dārgas 20 sekundes. Likumsakarīgi turpmākie posmi līdz pusdienlaika servisam pagāja bez skaidras apjausmas par tehnisko problēmu iemesliem, braucot piesardzīgi. Noslēdzošās dienas izskaņā Sesks atzina: “Jutos labi, un zinu, ka bija potenciāls, bet kaut kas līdz galam nestrādāja”. Tehniskas ķibeles trešajā sacensību dienā vajāja ne tikai Sesku, bet arī vairāku citu pilotu ekipāžas, vissāpīgākā drāma izvērtās noslēdzošajā posmā, kad no cīņas par pjedestālu Heidenu Padonu izslēdza pārdurta riepa un Mateo Frančešī piedzīvoja avāriju. Sacensību izskaņā atstatums starp līderiem bija neliels un manāmi uzkarsēja cīņas noskaņojumu, kā arī tam sekojošo sarūgtinājumu. “Protams, man ir liels sarūgtinājums. Ātrums bija labs, gājām uz cīņu par trešo vietu, darījām labāko, bet kaut kas pietrūka. Ja gribam startēt šādā līmenī, tad visam jābūt iespējami gludi un pārliecinoši, ” atzina Mārtiņš Sesks.

Img 7624

Pirmdien, 17.jūnijā Sesks un Francis aizvadīs vienas dienas treniņu “M-Sport” “Ford Puma Rally1” automašīnā, lai sagatavotos startam Pasaules Rallija čempionāta posmā Polijā (27.-30.jūnijā). Turp ekipāža dosies jau 23.jūnijā, lai piedalītos “WRC Rally Show Warsaw 2024”, kur aizvadīs šova braucienus Varšavas futbola arēnā “PGE Narodowy”. No 5. līdz 7.jūlijam liepājnieki startēs ceturtajā ERC posmā “Rally Estonia”, kam 18. līdz 21.jūlijā sekos Pasaules Rallija čempionāta posms Latvijā “Tet Rally Latvia”.

ERC3 klasē Zviedrijas posmā trešo vietu izcīnīja turku pilots Kerems Kazazs ar stūrmani Andri Mālnieku, kuri sacensībās startēja ar “Ford Fiesta Rally3”.

Rezultāti:

Visi rezultāti >>

Informāciju sagatavoja: 
Ieva Hmieļevska

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *