Loebs vadībā pēc pirmās dienas

Info: ewrc.cz

Šodien Itālijā norisinājās Sardīnijas rallija pirmā diena, pēc kuras visai pārliecinošā vadībā ir izvirzījies “Citroen” komandas pilots Sebastians Loebs, kurš par 35,7 sekundēm apsteidz savu komandas biedru Daniju Sordo.

Šodien pilotiem nācās aizvadīt pirmos sešus no 17 ātrumposmiem. Kā jau tas apstiprinājās, tad pirmajam braukt šajā rallijā nav tas pats labākais. Jau pirmajā ātrumposmā Miko Hirvonens, kurš šo ralliju uzsāka kā pirmais, savam komandas biedram Jari-Mati Latvalam zaudēja 16 sekundes un ieņēma astoto vietu. “Trase ir sasodīti šaura un ļoti slidena, tāpēc nevarēju pabraukt ātri,” saka Hirvonens. Pēc ātrumposma Latvala atzina, ka viņam bija priekšrocības attiecībā pret citiem pilotiem. “Ļoti tehnisks un arī slidens ātrumposms. Man bija priekšrocība, jo nebraucu pašā sākumā.”

Taču otrajā ātrumposmā Latvala vienā no līkumiem pārsita riteni un ātrumposma uzvarētājam zaudēja vienu minūti un 40 sekundes, kā rezultātā kopvērtējumā viņš atkrita uz 14. vietu. Tikmēr ātrāko laiku uzrādīja Loebs, kurš par 18 sekundēm apsteidza savu komandas biedru Sordo. Arī trešajā posmā ātrākais bija Lēbs, kurš tādejādi savu pārsvaru kopvērtējumā pār savu komandas biedru palielināja līdz 22 sekundēm.

Pēc servisa parka piloti devās veikt jau no rīta veiktos ātrumposmus un ceturtajā ātrākais bija mājinieks Džidži Galli. Piektajā posmā uzvaru izcīnīja Loebs, kurš savu pārsvaru palielināja jau līdz 29 sekundēm. Tikmēr ātrumu sāka uzņemt Peters Solbergs no ”Subaru” komandas, kuram izdevās ātrumposmā finišēt piektajā vietā, bet kopvērtējumā pacelties uz trešo vietu.

Dienas pēdējā posmā uzvarēja Latvala, kurš tādejādi kopvērtējumā pacēlās uz septīto vietu. Līderis palika Loebs, kurš par 35 sekundēm apsteidz savu komandas biedru Sordo, bet trešais ir Solbergs, kurš Loebam zaudē 53 sekundes.