Lietuva cer atgriezties WRC kalendārā 2016. gadā

Lai gan daudzi šādam scenārijam netic, Lietuva apņēmusies 2016. gadā atgriezties pasaules rallija čempionāta (WRC) kalendārā.

Šobrīd ir pagājis pusgads kopš Lietuvai bija iespēja “Rally Poland” ietvaros uzņemt WRC braucējus savas valsts teritorijā. Tomēr četri sagatavotie ātrumposmi izrādījās katastrofāli sliktas kvalitātes, daļu no tiem atcēla un daudzi Lietuvas ienākšanu WRC nosauca par izgāšanos.

Pirms kāda laika “Rally Poland” organizatori izplatīja pirmo oficiālo informāciju par 2015. gada sacīksti un tajā nekas nebija minēts par ātrumposmiem Lietuvas teritorijā. Lietuvas autosporta federācijas (LASF) prezidents Gintars Furmanavičs tagad oficiāli apstiprinājis, ka šogad patiešām Lietuvā WRC ātrumposmi netiks rīkoti. Kā oficiālais iemesls tam tiek minēts naudas trūkums, tomēr vairums ir pārliecināti, ka patiesība ir pavisam cita un visus plānus izjauca neveiksmīgi izvēlētie Lietuvas ātrumposmu nekvalitatīvie ceļi 2014. gada “Rally Poland” sacensībās.

Tagad Furmanavičs atklāti runā par plāniem atgriezties pasaules čempionātā 2016. gadā, tomēr neviens cits par viņa iecerēm, izrādās, nav pat dzirdējis, vēsta Lietuvas prese. Furmanavičs šajās dienās gatavojas prezentēt projektu “Rally Poland” organizatoriem un šobrīd ir zināms, ka Lietuvas ātrumposmu bāzes vieta nākošgad varētu būt Kauņa.

LASF prezidents iecerējis, ka WRC ekipāžām būtu jāaizvada viena pilna diena Lietuvas teritorijā.

Ieskats vienā no 2014. gada Lietuvas WRC ātrumposmiem:

Teksts: 4rati.lv
Foto: 15min.lt

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *