Lukjaņuks Maskavā aizvadījis notikumiem bagāto Zvaigžņu sacīksti

Bijušais Latvijas čempions autorallijā Aleksejs Lukjaņuks ar izcīnītu sesto vietu noslēdzis pazīstamā krievu žurnāla “За рулем” rīkoto “Zvaigžņu sacensību”, kas šogad notika jau 26. reizi.

Maskavas centrālajā hipodromā uz cīņu ledus trasē pulcējās 35 sportisti un Lukjaņuks šāda veida sacensībās piedalījās pirmo reizi.

“Līdzīgi es savulaik braucu kartingā, tomēr šis bija kaut kas pavisam cits,” stāsta Eiropas rallija čempionāta viens no līderiem. “Bija patīkami, ka šoreiz varēju šo sacīksti vērot nevis caur televizoru, bet sava auto logu. Vispatīkamāk, ka uzvarēju pirmajā sacīkstē, bet otrajā ieņēmu otro vietu.”

Braucēji tika sadalīti trīs grupās un cīnījās par iekļūšanu finālā, kur tikās seši ātrākie. Lukjaņukam izdevās iekļūt starp labākajiem, bet pretī finālā viņam stājās tādi pieredzējuši braucēji kā Eiropas rallijkrosa čempionāta viens no vadošajiem pilotiem Ņikita Misuļa, Eiropas tūringkāru kausa uzvarētājs Nikolajs Karamiševs, Lemānas 24 stundu sacīkšu dalībnieks Aleksejs Vasiļjevs, Krievijas čempions autorallijā, rallijkrosā, trekā un autošosejā Dmitrijs Bragins, kā arī rallijā panākumus guvušais Jevgēņijs Aksakovs.

Ar īpaši šīm sacensībām sagatavotām sporta “Renault Logan” mašīnām bija jāaizvada trīs finālbraucieni, katrā pa trim apļiem. Elektrības problēmu dēļ pirmo sacīksti Lukjaņuks noslēdza pēdējā vietā, otrajā sacīkstē Lukjaņuks sadūrās ar Karamiševu, sagriezās un sabojāja auto, kā rezultātā trešo braucienu aizvadīt nevarēja. Lai gan šoreiz Lukjaņuks palika pēdējais no finālistiem, fani bija liecinieki tam, ka šis braucējs spēj būt ātrs ar jebkādu sporta tehniku.

Par sacensību uzvarētāju ar 14 punktiem kļuva Karamiševs, kurš aiz sevis atstāja Aksakovu, Vasiļjevu, Misuļu un Braginu.

Jāpiemin, ka iepriekš “Zvaigžņu sacīkstē” ir startējuši arī tādi pasaulslaveni autosportisti kā Kimi Raikonens, Alēns Prosts, Sebastjēns Lēbs, Deivids Kulthards, Vitālijs Petrovs, Romēns Grožāns, Vladimirs Čagins un citi.

Jau šo sestdien, 28. februārī, Aleksejs Lukjaņuks ar “Subaru Impreza” startēs Krievijas rallija kausa izcīņas posmā Karēlijā.

Teksts: 4rati.lv
Foto: alexeylukyanuk.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *