Lukjaņuks pārsēžas “Subaru” un uzvar Krievijas kausā Karēlijā

Latvijā labi zināmais autosportists Aleksejs Lukjaņuks aizvadītās nedēļas nogalē, startējot ar “Subaru Impreza” automašīnu, kļuva par Krievijas rallija kausa izcīņas astotā posma “Яккима 2015” uzvarētāju.

Sacensībās, kas norisinājās Karēlijā, bija jāveic seši ātrumposmi, ar kopējo garumu 81 kilometrs.

Par sākotnējo līderi pēc uzvaras pirmajā ātrumposmā kļuva Dmitrijs Polivanijs, kurš startēja ar “Mitsubishi Lancer Evo VIII” automašīnu. Tomēr Lukjaņukam izdevās uzvarēt gan otrajā, gan trešajā ātrumposmā, kā rezultātā viņš nokļuva pārliecinošā vadībā, tuvāko sekotāju apsteidzot par vairāk nekā pusminūti.

Pēc servisa parka apmeklējuma Polivanijam izdevās uzvarēt visos trīs ātrumposmos, tomēr Lukjaņuks vadību rallijā nosargāja, par spīti tehniskām problēmām. Sacensību beigu daļu krievu pilots aizvadīja vien ar diviem velkošajiem riteņiem, taču tas netraucēja viņam uzvarēt ar 16 sekunžu pārsvaru pār Polivaniju.

Trešajā vietā sacensības noslēdza Aleksandrs Osipovs ar “Mitsubishi Lancer Evo IX”, bet kopumā finišēja 30 no startējušajām 38 ekipāžām.

Rallijā notika arī divas smagas avārijas, kurās nelielus savainojumus guva stūrmaņi. Vienā gadījumā tika traumēta mugura, bet otrā – kāja.

0MNj4qm4Cg0

11026367_870998589624169_889636633_n

14. un 15. martā Sibīrijā, Sverdlovskas apgabalā norisināsies Krievijas rallija čempionāta trešais un Krievijas kausa izcīņas devītais posms “Горный Лен 2015”.

Teksts: 4rati.lv