Lēbs uz vienu posmu atgriežas WRC un gatavojas startēt Montekarlo rallijā

Vairāk nekā gadu pēc paziņojuma par rallista karjeras beigšanu deviņkārtējais pasaules čempions Sebastjans Lēbs negaidīti atgriežas WRC.

Lēbs janvārī aizvadīs Montekarlo ralliju, kas būs pasaules čempionāta 2015. gada sezonas pirmais posms. Viņš startēs “Citroen” rūpnīcas komandas sastāvā un atkal pilotēs “DS3 WRC” automobili.

Šobrīd tiek ziņots, ka tās ir vienīgās WRC sacensības, ko Lēbs plāno aizvadīt nākamajā sezonā.

Tas, ka viņš varētu braukt pilnu sezonu, ir samērā nereāla iespēja, jo nesen “Citroen” jau paziņoja, ka arī nākamgad francūzis turpinās startēt WTCC autošosejas seriālā. Šogad Lēbs tur guva pirmās uzvaras un sezonu noslēdza trešajā vietā.

Montekarlo rallijā Lēbs startējis desmit reizes un septiņas no tām spējis uzvarēt. Viņa stūrmanis atkal būs Daniels Elena, ar kuru kopā rallijā abi startēja arī iepriekš.

Pagaidām “Citroen” nosaukusi tikai vienu pilotu visiem 2015. gada WRC posmiem un tas ir Kriss Mīke. Interesanti, ka tieši Mīke un Lēbs būs tie divi braucēji, kas sacentīsies par ieskaites punktiem komandu kopvērtējumā. Tas nozīmē, ka pat gadījumā, ja Madss Ostbergs tiek pie līguma pagarināšanas, viņš par “Citroen” punktiem Montekarlo rallijā necīnīsies.

Jau šajā nedēļas nogalē Lēbs ar “Citroen DS3 WRC” automašīnu piedalīsies Francijas čempionāta posmā “Rallye du Var”, kur viņa stūrmane būs sieva Severīne Lēba.

Šogad Lēbs nestartēja nevienā no WRC posmiem.

Info un foto: wrc.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *