“Rally Liepāja” ietvaros pirmo reizi tiks rīkots pilsētas ātrumposms

Eiropas rallija čempionāta (ERC) viens no posmiem arī 2015. gadā norisināsies Latvijā un organizatori ir sarūpējuši vairākus jauninājumus, kas sacīksti padarīs skatītājiem interesantāku, bet braucējiem – izaicinošāku. Ziemas posms “Rally Liepāja” Latvijā norisināsies jau trešo gadu, un nākamgad tas tiks rīkots no 6. līdz 8. februārim Kurzemes ceļos.

Plānots, ka par uzvaru “Rally Liepāja” 2015. gadā autosportistiem būs jācīnās ne vien Liepājas un Kuldīgas apkārtnes viltīgajos un tehniski sarežģītajos ātrumposmos, bet arī, kas neierasti ziemas rallijam, paredzēts pilsētas ātrumposms Liepājā.

ERČ nākamgad paredzētas vairākas izmaiņas, kuru mērķis ir padarīt dalību čempionātā finansiāli pieejamāku un saistošāku dalībniekiem. Kā svarīgākās pārmaiņas ir čempionāta rīkotāja “Eurosport Events” sacensību lēmums kalendārā iekļaut par diviem posmiem mazāk kā 2014. gadā, kā arī izmaiņas, kas padarītu sacensības lētākas, kas ļautu tajās piedalīties vairāk dalībniekiem – līdz 230 km samazināts maksimāli pieļaujamais ātrumposmu kopgarums. Papildus, tiks ierobežots arī dalībnieku treniņbraucienus skaits un samazināts rallijā maksimāli izmantojamais riepu skaits. Pēc “Eurosport Events” aplēsēm, šādas izmaiņas ļaus palielināt katrā posmā startējošo ekipāžu skaitu, tādējādi padarot ralliju skatītājiem intriģējošāku.

“Man ir liels prieks jau trešo gadu strādāt kopā ar savu komandu un palīdzēt izkopt vēju pilsētas Liepājas rallija tradīcijas. Arī šogad esam spēruši lielu soli uz priekšu, lai sacensības padarītu sportiski sarežģītākas dalībniekiem, bet pieejamākas skatītājiem,” saka “Rally Liepāja” rīkotāju RA EVENTS direktors Raimonds Strokšs. “Ļoti liels izaicinājums šoreiz paredzēts sadarbībā ar Liepājas pilsētu – esam ieplānojuši rallija pēdējo ātrumposmu sarīkot Liepājas pilsētā. Šis ir ļoti ambiciozs plāns, tomēr, es paļaujos uz savu komandu, kā arī Liepājas zināšanām un pieredzi, uzņemot un rīkojot rallijus.”

“Pirms neilga laika tikos ar Eiropas čempionāta rīkotāja “Eurosport Events” pārstāvjiem, kuri iepazīstināja ar plānotajām iniciatīvām, kas paredzētas, lai čempionātam piesaistītu arvien lielāku dalībnieku skaitu. Lai gan šodien es nevaru atklāt precīzas detaļas, vienu es varu teikt droši – aicinu visus dalībniekus ar īpašu vērību sekot līdzi visiem jaunumiem un nepalaist garām sniegtās iespējas,” uzsver Strokšs.

Arī nākamgad “Rally Liepāja” iesāks FIA ERC Junioru čempionātu, kurā drīkst piedalīties dalībnieki līdz 23 gadu vecumam. Sešus posmus garā čempionāta uzvarētājam paredzēta arī vērtīga balva – apmaksāta dalība vairākos 2016. gada ERC posmos ar pilnpiedziņas R5 klases automašīnu.

Tāpat 2015. gadā tiks turpināta tradīcija pasniegt īpašu apbalvojumu ekipāžai, kas iekrājusi visvairāk punktus, uz kāda no trim dažādajiem ātrumposma seguma veidiem – ledus, grants un asfalta. “Rally Liepāja” noslēgs cīņu par ERC “Ledus meistara” titulu, kura ieskaites punktus varēs gūt pirmo divu ERČ posmu laikā Austrijā un Latvijā.

Info: lvrally.com
Foto: Dace Janova (4rati.lv)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *