Latvijas cerībai Mārim Neikšānam Somijā nepieciešams fanu atbalsts

Info: Viesturs Saukāns
Foto: Zigismunds Zālmanis, Nikon

Nākamnedēļ Somijā norisināsies Pirelli Star Drive konkursa pirmā kārta, kurā Latviju pārstāvēs pieredzējušais, taču gados jaunais Māris Neikšāns. Sportists atzīmē, ka ir gatavs pārbaudījumiem, taču ļoti cer, ka skatītāju tūkstoši, kas no Latvijas dosies vērot pasaules rallija čempionāta posmu Neste Oil Rally Finland, vispirms būs kaujas gatavībā atbalstīt viņa centienus uzvarēt konkursa Ziemeļeiropas daļā.

Pirms nedēļas nogalē notiekošā WRC posma – Somijas rallija — trešdien un ceturtdien turpat rallija norises reģionā notiks konkursa Pirelli Star Drive Ziemeļeiropas daļas atlase. Latviju tajā pārstāvēs Māris Neikšāns, kurš cīnīsies par iekļūšanu Eiropas finālā.Pirelli Star Drive konkursu veido riepu ražotājs Pirelli sadarbībā ar Starptautisko Automobiļu federāciju (FIA). Šīs cīņas uzvarētājs kā balvu saņems apmaksātu dalību sešos pasaules čempionāta Production WRC klases posmos. Jauno rallija talantu konkursā drīkst piedalīties piloti, kuri 2009. gada 1. janvārī nebija sasnieguši 27 gadu vecumu, kā arī ne šogad, ne pērn nav startējuši vairāk kā trijos WRC posmos.

Konkurss Mārim Neikšānam un viņa konkurentiem sāksies trešdien, 29. jūlijā. Pirmais uzdevums būs sportistu fiziskās formas pārbaude. Tai sekos interviju sadaļa, kurā tiks noskaidrotas sportistu prasmes attiecībās ar preses un mediju pārstāvjiem, dalībnieku komunikācijas spējas. 30. jūlijā konkurss turpināsies sacīkšu režīmā. Sportistiem būs četras reizes jāveic nepilnus četrus kilometrus garais Ruuhimaki ātrumposms, kas pazīstams kā jaukta seguma – grunts un asfalta – brauciens Somijas rallija sastāvā. Konkursa dalībnieki startēs ar savām sacīkšu automašīnām, Māra Neikšāna gadījumā ar N4 klases Mitsubishi Lancer Evo IX. Uzrādītais sniegums tiks vērtēts pēc īpašas sistēmas, jo pieteiktie dalībnieki pārstāvēs dažādas automašīnu klases.

Māris Neikšāns vēršas pie līdzjutējiem: „Zinu, ka uz Somijas ralliju, kā ierasts, dodas kupls Latvijas līdzjutēju pulks.Pirelli Star Drive ir lieliska iespēja atjaunot manu ceļu uz pasaules rallija eliti, tādā veidā pastiprinot arī Latvijas dalību pasaules rallija procesos. Taču man šajā konkursā jābūt labāko vidū, kas nozīmē, ka man ir jāizceļas. To, kas atkarīgs no manis, darīšu pēc labākās sirdsapziņas, bet noteikti daudz palīdzēs, ja, parādoties Latvijas mašīnai, līdzjutēju pulks kļūs īpaši trokšņains un skaļš!”

Šobrīd konkursa organizatori nav izplatījuši precīzu informāciju par konkursa norises vietu, taču nojaušams, ka Pirelli Star Drive konkursā tiks izmantota slavenā Ruuhimaki ātrumposma daļa, kas nosacīti vijas ap stadiona kompleksu.LMT Rallija komanda iesaka konkursa brīdī būt tuvāk servisa parkam, kur varēs saņemt konkrētākus norādījumus par Māra Neikšāna aktivitātēm un iespējām tām sekot līdzi.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *