Kubica Moncas rallijā pārspēj MotoGP zvaigzni Rosi

Bijušais F1 pilots Roberts Kubica uzveicis MotoGP leģendu Valentino Rosi cīņā par uzvaru Moncas rallijā.

Moncā ik gadu notiek īpašas rallija sacensības, kur uz starta stājas dažādas motoru sporta slavenības.

Kubica Moncas rallijā startēja ar itāļu komandas “A Style” sagatavotu “Ford Fiesta RS WRC” automašīnu. Arī Rosi, kurš šajā rallijā uzvarējis trīs reizes, brauca ar WRC specifikācijas “Fiesta”.

Sākotnēji Kubicam izdevās atrauties no sekotājiem, tomēr rallija laikā uznāca lietus un nepareiza riepu izvēle lika zaudēt vērtīgo laiku. Pēdējo rallija dienu Kubica uzsāka 7 sekundes aiz līdera Rosi, bet uzvarēja abos šīs dienas ātrumposmos, pēdējā uzveicot tuvāko sekotāju pat par 17 sekundēm! Tas viņam ļāva atgūt vadību un uzvarēt Moncas rallija kopvērtējumā.

“Izvēlēties pareizās riepas šajā rallijā bija viens no lielākajiem izaicinājumiem,” pēc finiša atzina poļu sportists. “Apstākļi visu laiku mainījās un trases segums nekad nebija vairākās vietās vienāds. Dažbrīd bija grūti saprast, ko darīt.”

Moncas rallijā startēja arī citas slavenības, piemēram, rallijkrosa braucējs Kens Bloks, kurš finišēja 29. vietā, jo zaudēja laiku kļūdainas navigācijas dēļ. Četras pozīcijas augstāk ierindojās NASCAR pilots Kurts Bušs, kuram tā bija debija rallijā.

Savukārt atraktīvais rallists Džidži Galli ieņēma devīto vietu. Bijušā “Mitsubishi” rūpnīcas pilota stūrmane bija 17 gadus vecā Tamāra Molinaro, kas ir “Red Bull” protežē un šobrīd apgūst “mācību vielu”.

Kubica uzveica Rosi arī “The Masters Show” sacensībās, kas norisinājās atsevišķi viena ātrumposma ietvaros, šoreiz – spēcīgā lietū.

Info un foto: autosport.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *