WRC čempionātā debitēs modes nama “Prada” vadītājas dēls

2015. gadā pasaules rallija čempionātā prestižo WRC klasi pārstāvēs par vienu ekipāžu vairāk – debijas sezonai gatavojas itālis Lorenco Bertelli.

Šogad Bertelli bija viens no favorītiem uz WRC2 čempiona titulu, tomēr sezonu noslēdza trešajā vietā. Pasaules rallija čempionātā sportists debitēja jau 2011. gadā, bet vēl nekad nav startējis augstākā līmeņa sacensībās ar WRC mašīnu.

Šobrīd Bertelli ir tuvu tam, lai tiktu pie iespējas aizvadīt pilnu sezonu ar “M-Sport” rūpnīcā sagatavotu “Ford Fiesta RS WRC” automašīnu. Bertelli progress bijis ļoti straujš un ssportists atklāj, ka tam ir savi iemesli – ģimene uzliek par pienākumu viņam drīzumā sākt strādāt “Prada” modes namā, ko vada viņa māte Miuča Prada.

“Domāju, ka vairs nav atlikuši daudzi gadi, ko varēšu ziedot, lai izbaudītu sportu, jo man būs jāsāk strādāt ģimenes uzņēmumā,” stāsta šobrīd 26 gadus vecais Bertelli. “Tādēļ es ralliju uztveru nopietni, jo tas man nav nekāds joks. Šogad man izdevās progresēt, bet daži teica, lai palieku WRC2 un mēģinu uzvarēt. Tomēr es dodu priekšroku tam, lai pietuvotos mērķim. Tas ir grūtāks, bet interesantāks un izaicinošāks ceļš. Man ļoti patīk sevi izaicināt.”

Bertelli stūrmanis 2015. gadā būs pieredzējušais Džovanni Bernačini, ar kuru šogad par WRC2 čempionu kļuva Nasers Al-Atija. Līdzšinējais Bertelli stūrmanis Mitia Dota pieņēmis piedāvājumu strādāt MotoGP motošosejas čempionātā.

Bertello un Bernačini pirmo reizi kopā brauks decembrī, kad piedalīsies Montekarlo rallija testos. Savukārt nākamajā WRC sezonā tiks izlemts, vai karjeru turpināt arī pēc tam.

“Ja redzēšu, ka posmu pēc posma mani rezultāti neuzlabosies, beigšu karjeru nākošā gada izskaņā,” stāsta Bertelli. “Tomēr, ja spēšu turpināt progresu, domāsim par 2016. gada sezonu. Šobrīd nav precīza mērķa. Viss atkarīgs no progresa. Varbūt no malas tas izskatās viegli, jo man ir nauda, tomēr es sev uzlieku lielu spiedienu, jo gribu pierādīt, ka runa neiet tikai par naudu vien. Runa iet par manām pilota spējām.”

Info un foto: wrc.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *