Lēbs rallijā atgriežas ar dominējošu uzvaru

Šajās brīvdienās Francijas rallija čempionāta posmā “Rally of Var” pārliecinošu uzvaru guvis deviņkārtējais WRC čempions Sebastjans Lēbs.

Lēbam tā bija atgriešanās rallijā pēc visai liela pārtraukuma, tomēr pie sev labi zināmās “Citroen DS3 WRC” auto stūres viņš spēja būt ļoti ātrs. Stenogrammu Lēbam lasīja viņa paša sieva Severīne, kurai šis pienākums bija uzticēts ne pirmo reizi.

Dažbrīd šajā rallijā trase bija ļoti slapja un trīs no ātrumposmiem pat atcēla, tomēr Lēbs atradās vadībā visu sacīksti, uzvarot septiņos no notikušajiem deviņiem ātrumposmiem. Pārējos divos ātrākais bija cits francūzis Žiljēns Morēns ar “Ford Fiesta RS WRC”, kurš gan finišu nesasniedza, jo avarēja. Morēns bija vienīgais, kurš kaut cik spēja konkurēt ar Lēbu un pirms avārijas zaudēja viņam tikai pusminūti.

Lēba tuvākais sekotājs finišā bija Davids Salanons, kurš startēja ar “Ford Fiesta RS WRC” un zaudēja leģendārajām braucējam vairāk par 3 minūtēm. Trešo vietu izcīnīja Patriks Magnou ar “Peugeot 206 WRC”, kuru Lēbs apsteidza par vairāk nekā 4 minūtēm.

“Rally of Var” autosacīkstes sportisti mēdz izmantot, lai labāk sagatavotos Montekarlo rallijam, kas tradicionāli ir WRC nākamās sezonas pirmais posms. Arī Lēbs startēs Montekarlo rallijā, kas viņam būs pirmais starts WRC posmā kopš 2013. gada.

Šogad Lēbs piedalījās FIA WTCC pasaules čempionātā, kur debijas sezonā izcīnīja augsto trešo vietu.