Jaunie WRC noteikumi paredz grūtas dienas čempionāta līderiem

No nākamās sezonas pasaules rallija čempionāta kopvērtējuma vadībā esošajam pilotam sacensībās būs jāstartē pirmajam gan pirmajā, gan otrajā sacensību dienā, apstiprinājusi Starptautiskā Automobiļu federācija (FIA).

Bija izplatījušās runas, ka FIA Motoru sporta padome varētu bloķēt šo noteikumu izmaiņu stāšanos spēkā, jo vairāki braucēji, īpaši divkārtējais WRC čempions Sebastjans Ožjē, asi iebilda pret tām. Tāpat padome nesen bloķēja daudz radikālāku izmaiņu stāšanos spēkā, kas paredzēja uzvarētāju katrā WRC posmā noskaidrot pēdējā ātrumposmā.

Tomēr trešdienas pēcpusdienā veiktajā padomes biedru elektroniskajā balsojumā tika ratificētas minētās izmaiņas un tās sāksies spēkā jau janvārī gaidāmajā Montekarlo rallijā, kas būs 2015. gada WRC sezonas pirmais posms.

Praktiski šīs izmaiņas nozīmē to, ka čempionāta līderim būs mazākas izredzes izcīnīt uzvaru grants rallijos, sevišķi tādos kā Meksika un Sardīnija, kur ceļu attīrīšana no liekās smilts un akmeņiem visiem pa priekšu braucošajai ekipāžai liek zaudēt visvairāk laika.

Šobrīd čempionāta līderis pirmais startē tikai rallija atklāšanas dienā, bet pēc tam starta secība ir apgriezta rezultātiem.

Tāpat padome apstiprinājusi, ka arī nākošgad WRC posmu garums nedrīkstēs būt mazāks par 300 kilometriem (ātrumposmos) un notiks no piektdienas rīta līdz svētdienas pusdienlaikam, lai gan ceremoniālais starts un superspeciālais ātrumposms būs atļauts jau ceturtdienas vakarā.

FIA arī mudina ralliju organizatorus vairāk domāt par garajiem ātrumposmiem.

Info: autosport.com
Foto: wrc.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *