Esapeka Lapi priekšlaicīgi kļūst par Eiropas rallija čempionu

Pirms Eiropas rallija čempionāta noslēdzošā posma “Tour de Corse”, kas šajā nedēļas nogalē notiks Korsikā, bez auto palicis titula pretendents Zeps Vīgands, līdz ar to par čempionu priekšlaicīgi kļuvis soms Esapeka Lapi.

Lai gan abus “Skoda” komandas braucējus jau pirms šī rallija šķīra 34 punkti, Vīgandam vēl bija cerības pie sev labvēlīga scenārija kopvērtējumā nokļūt priekšā Lapi. Tomēr jau testos pirms sacīkstēm Vīgands piedzīvoja avāriju, kā rezultātā viņa “Skoda Fabia S2000” automobilis aizdegās un līdz startam nav salabojams.

“Mēs esam Eiropas čempioni,” savā “Facebook” profilā raksta 23 gadus vecais Esapeka Lapi, kura stūrmanis ir Janne Ferms. “Zepam nepaveicās, jo pirmssacīkstes testos aizdegās viņa mašīna un viņš nevarēs startēt “Tour de Corse” rallijā. Tagad jākoncentrējas startam, ballīte būs pēc tam!”

Lai gan izpaliks ilgi gaidītā izšķirošā cīņa par ERC titulu, Korsikas rallijā varēsim vērot spraigu cīņu par uzvaru sacensībās, jo Lapi pretī stāsies spēcīgi konkurenti – Kreigs Brīns, Kajetans Kajetanovičs, Kevins Abrings un citi. Ierindā būs arī pērnā gada Korsikas rallija uzvarētājs Braiens Bufjē, veterāns Fransuā Delekūrs ar “Porsche” un Lemānā startējošie braucēji Stefans Sarazāns un Romēns Dumā. Kopā tās būs aptuveni 50 ekipāžas.

Sacensību starts tiks dots piektdien, kad notiks pirmie seši ātrumpsomi, bet svētdien Korsikas līkumotajos asfalta ceļos jāveic vēl pieci ātrumposmi. Kopējais to garums pārsniegs 250 kilometrus!

Jāatgādina, ka viens no ERC posmiem šogad notika arī Latvijā.

Info: fiaerc.com / facebook.com/EsapekkaLappiOfficial
Foto: eurosport.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *