Ieskats aizvadītajā Montekarlo rallijā

Info: crash.net
Foto: motorsport.com

Kā zinām, svētdien par Montekarlo rallija uzvarētāju piekto reizi tika kronēts „Citroen” komandas pilots Sebastians Loebs, kurš kopā ar savu stūrmani Danielu Elenu izcīnīja savu jau 37. uzvaru.

Tas, ka Loebs tika uzskatīts pa šī rallija favorītu, nevienam šaubas neradīja, un to svētdien apliecināja arī pats pilots, izcīnījot savu kārtējo uzvaru šajā leģendārajā un smagajā rallijā.

„Neskatoties uz to, ka šī mūsu karjerā bija 37. uzvara un piektā uzvara Montekarlo rallijā, svarīgais ir tas, kā mēs to izcīnījām,” uzskata Loebs. „Mūsu „Citroen C4″ modelis bija noregulēts ideāli, un tas pierādīja, ka mēs turpinām strādāt pareizajā virzienā. „Citroen C4″ ar „Pirelli” riepām uz asfalta seguma turējās lieliski. Mums ir svarīgi uzsākt sezonu ar uzvaru, taču nevajag īpaši priecāties ir pāragri, jo mūs sagaida vēl daudz sarežģītu ralliju.”

Priecīgs par savu otro vietu bija „Ford” komandas pilots Miko Hirvonens, kurš šo rezultātu pielīdzina uzvarai. „Līdz šim man šeit tik labi neveicās, tāpēc šo rezultātu es droši varu pielīdzināt uzvarai Montekarlo rallijā. Mans mērķis šosezon ir finišēt otrajā vietā, ja es gadījumā neizcīnīšu uzvaru kopvērtējumā. Esmu sācis sezonu tā, kā es to vēlējos.”

Taču vispriecīgākais noteikti bija trešās vietas ieguvējs Kriss Atkinsons no „Subaru” komandas.

„Šī trešā vieta ir vienkārši fantastisks rezultāts,” līksmo Atkinsons. „Uz mums tika izdarīts liels spiediens, taču mēs to izturējām. 18. ātrumposmā mums gadījās neliela kļūda, taču es turpināju braukt un cīnīties par tik dārgajām sekundēm. Zināju, ka Duvāls ir ātrs braucējs, tāpēc ir patīkami, ka mums izdevās nosargāt šo vietu. Esmu ļoti priecīgs arī par komandu, jo viņi ieguldīja milzīgu darbu.”

„Sasniegtie rezultāti ir labi gan mums, gan komanda,” saka otrs „Subaru” komandas pilots Peters Solbergs. „Piektā vieta ir laba, un tas arī ir mana augstākā vieta šajā rallijā.. Esmu priecīgs par Atkinsonu. Esam iesākuši šo sezonu ļoti labi, tāpēc mums ir jāsaglabā tāds pats temps.”

„Kas par lielisku sezonas sākumu!” priecīgi saka „Stobart” komandas braucējs Džidži Galli. „Neskatoties uz to, ka es ilgu laiku nebiju braucis, tomēr spēju finišēt un izcīnīt punktus. „Ford Focus” ir teicama mašīna un man patīk ar to braukt. Pagājušajā sezonā es braucu tikai pāris posmus, taču tagad man priekšā ir vesels gads, kurā centīšos sasniegt labus rezultātus.”

Nākamais WRC posms jau pēc divām nedēļām norisināsies Zviedrijā.

Montekarlo rallija rezultāti:
1. S.Loebs 3:39:17,0
2. M.Hirvonens + 2:34,4
3. K.Atkinsons + 2:58,6
4. F.Duvāls + 2:59,7
5. P.Solbergs + 4:40,9
6. Dž.Galli + 8:46,5
7. Ž.M.Kuo + 10:24,8
8. P.-G.Andersons + 11:19,5

Kopvērtējums ražotāju ieskaitē:

1. Citroën Total WRT 11 pts.
2. Subaru WRT 10 pts.
3. BP-Ford Abu Dhabi WRT 8 pts.
4. Stobart VK M-Sport Ford Rally Team 8 pts.
5. Suzuki WRt 2 pts.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *