Loebam Zviedrijā jubilejas rallijs

Info: wrc.com
Foto: carsmedia.ign.com

Jau nedēļas nogalē tiks dots starts otrajam šī gada WRC posmam, kurš norisināsies Zviedrijā. Šis rallijs „Citroen” komandas pilotam Sebastienam Loebam būs īpašs, jo tas būs viņa 100.starts WRC karjerā.

„Ir patīkami aizvadīt savu simto WRC ralliju, taču tas man nav tik svarīgi,” sakaLoebs. „Mūsu mērķis ir uzvara. Zviedrijas rallijā mēs startēsim kā pirmie un šeit tam mēdz būt liela nozīme. Arī mūsu konkurentiem būs labas starta pozīcijas, tāpēc es paredzu ļoti sīvu cīņu. Protams, būtu jau patīkami savā simtajā rallijā izcīnīt uzvaru.”

Zviedrijas rallijos parasti dominē skandināvi, ko arī apliecina pēdējie rezultāti. Pēdējos divus gadus te triumfēja „Ford” komandas pilots Markuss Gronholms, bet 2005.gadā ātrākais pilots bija Peters Solbergs no „Subaru” komandas.

„Man patīk braukt šajos ātrajos, slidenajos ātrumposmos, kuros var iet platās sānslīdes un izmantot sniega vaļņus, kas ir izveidojušies trases malās. Domāju, ka šis būs interesants rallijs.”

„Ford” komandas pilots Miko Hirvonens pirms gaidāmā rallija ir paziņojis, ka, lai cīnītos ar Loebu par čempiontitulu, viņam šajā rallijā ir nepieciešama tikai un vienīgi uzvara. Var teikt, ka somu pilots ir pieredzējis šajā rallijā, jo šis viņam būs jau piektais starts Zviedrijā. Visaugstāko rezultātu – trešo vietu viņš izcīnīja tieši pagājušajā gadā.

„Visi man jautā, vai es šeit jūtos kā favorīts,” saka 27 gadus vecais sportists. „Šajā rallijā uz uzvaru pretendēs vairāki piloti, tāpēc es neuzskatu sevi par izteiktu favorītu. Šis tiešām ir rallijs, kurā man ir nepieciešams uzvarēt, lai es varētu cīnīties par čempiona titulu.”

Arī „Stobart” komandas braucējs Hennings Solbergs ir apgalvojis, ka viņa mērķis šajā rallijā ir goda pjedestāls. „Neesmu es tik pieredzējis, lai sasniegtu labus rezultātus uz asfalta seguma, tāpēc Montekarlo rallijā man bija uzdevums nobraukt visus ātrumposmus un finišēt. Zveidrijā jau būs pavisam savādāk, jo te es braukšu tā, lai tiktu uz goda pjedestāla. Šeit būs laba iespēja palīdzēt savai komandai nopelnīt vērtīgus punktus, jo uz sniega es jūtos viskomfortablāk.”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *