Gronholms startēs Čempionu sacīkstē

Foto: www.rallye-info.com

„BP Ford” komandas pilots Markuss Gronholms ir paziņojis, ka viņš startēs Čempionu sacīkstē, kas 16. decembrī norisināsies Londonā, Vemblija stadionā.

Čempionu sacīkstes ir sacensības, kuras reizi gadā pulcina labākos sacīkšu braucējus no visas pasaules un noskaidro, kurš tad ir visu čempionu čempions.

Sacīkšu formāts paredz, ka 20 pasaules labākie autosportisti tiek sadalīti divās grupās – pirmajā grupā 8 rallija braucēji, otrajā grupā 12 formulu un citu klašu (trašu) labākie braucēji. Šo abu grupu braucēji netiekas savā starpā līdz pat Superfinālam. Piloti sacenšas pa pāriem savā starpā un katrā pārī zaudētājam cīņa ir beigusies. Katra cīņa norisinās slēgtā trasē, pa paralēliem celiņiem divos apļos.
„Šīs sacīkstes ir vairāk šovs nekā reālas sacensības,” saka somu pilots, kurš 2002.gadā šeit guva uzvaru. „Vienmēr, kad esmu te, es braucu uz maksimumu. Esmu nolēmis beigt savu autosporta karjeru, tāpēc tagad gribu visur uzvarēt. Iegūt čempionu čempiona titulu būtu fantastiski.”

Čempionu sacīkstes, kuras vēsture sniedzas jau 20 gadu garumā, šogad pirmo reizi notiks Lielbritānijā. Savu dalību šajās interesantajām sacensībām jau ir apstiprinājuši F1 piloti Deivids Kulthards un Džensons Batons, bijušais F1 pilots Mihaels Šūmahers, WTCC čempions Endijs Priols un daudzi citi sportisti.

Šī gada Čempionu sacīkstē bija plānojis piedalīties arī 1995. gada pasaules rallija čempions Kolins Makrejs, bet diemžēl viņš aizvadītās nedēļas nogalē gāja bojā helihoptera avārijā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *