Zelts un bronza Talsos

Info: Bensons Honda Racing
Foto: Raimonds Volonts (“V4 Motors”)

“Bensons Honda Racing” rallija komanda no LMT Latvijas rallija čempionāta pirmā posma Talsos atgriezusies ar divām godalgām – Arta Štrausa/Raimonda Tihonova izcīnīto uzvaru 2WD+ klasē un trešo vietu komandu ieskaitē, kas ļauj „Bensons Honda Racing” komandai saglabāt dalītu pirmo Latvijas čempionāta vērtējumā.

Pirmajā rallija “Talsi 2008” dienā sportisti veica četrus ātrumposmus un abas “Bensons Honda Racing” ekipāžas jau no pirmajiem posmiem izvirzījās savu ieskaites klašu vadībā, Artis Štrauss/Raimonds Tihonovs 2WD+ klasē, Dans Leščs/Jānis Vīksna – N3 klasē.

Otrajā rallija dienā Artis Štrauss/Raimonds Tihonovs turpināja pildīt pirms starta izvēlēto stratēģiju – braucot ātri, stabili un nepieļaujot kļūdas, noturēt līderpozīciju klasē un vientilta piedziņas automašīnu ieskaitē. Ne vienā, ne otrā konkurenti Arti un Raimondu pārāk nopietni neapdraudēja un “Bensons Honda Racing” komandas ekipāža svinēja pelnītu uzvaru rallijā “Talsi 2008”, turklāt ierindojās TOP20 rallija absolūtajā vērtējumā, izcīnot 19. vietu.

„Pirmajā rallija dienā trasē bija Talsiem neierasti laba, ceļi plaši, ātri, bez akmeņiem un mums izdevās izveidot handikapu otrajai dienai, kurā trase bija krietni vien smagāka, akmeņaina un dēļ naktī uznākušā lietus arī slidena,” saka Artis Štrauss. „Tā kā mums ļoti svarīgi bija gan uzvarēt klasē, gan domāt par komandu ieskaiti, braucām prātīgi, saglabājot auto, jo Talsu trasē to sabojāt nav pārāk grūti.”

Artis Štrauss/Raimonds Tihonovs pēc uzvaras Talsu rallijā Latvijas kausa izcīņas kopvērtējumā 2WD+ klasē tagad ir trešajā vietā, paceļoties par četrām vietām augstāk nekā bija pēc rallija „Sarma”.

„Patīkami, ka esam uzlabojuši savu situāciju kopvērtējumā, taču sezona joprojām ir tikai sākumā, tāpēc neko vēl nevar rēķināt,” atzīst Artis.

Diemžēl otrajā rallija dienā smagā trase prasīja “upurus” arī no “Bensons Honda Racing” komandas – Dans Leščs/Jānis Vīksna no Talsiem aizbrauca bez ieskaites punktiem. Liepājnieku ekipāžai sekunžu skaitīšana apstājās pēc otrās dienas pirmā ātrumposma, kas bija Talsu rallijam īpaši raksturīgs – ar dziļām risām un akmeņiem, uz kuriem tika pārsists automašīnas karteris.

„Sākumā nemaz nepamanījām bojājumu, tikai pirms sestā ātrumposma starta, mainot riteni ievēroju, ka no kartera tek eļļa,” stāsta Dans Leščs. „Tā arī neizdevās atmiņā „atšifrēt”, kur esam to pārsituši, jo visa piektā ātrumposma trase bija akmeņos un ar risām. Ļoti žēl, ka šāds iznākums Talsu rallijam, jo pirmajā dienā braukšana bija viegla, sen nebiju tik precīzi un ātri braucis! Prieks par Arti, bet skumdina tas, ka mums neizdevās gūt uzvaru komandu ieskaitē.”

Neskatoties uz šo izstāšanos, Latvijas čempionāta kopvērtējumā Dans Leščs/Jānis Vīksna saglabā trešo vietu, un saglabā labas izredzes atgriezties pirmajā pozīcijā, kurā liepājnieki atradās pēc uzvaras Gulbenē.

Pateicoties Arta un Raimonda uzvarai vientilta piedziņas automašīnu klasē, „Bensons Honda Racing” komanda Talsos izcīnīja trešo vietu komandu ieskaitē un kopvērtējumā ar sakrātiem 22 punktiem dala pirmo vietu ar „LMT rallija komandu”.

Nākamais LMT Latvijas rallija čempionāta posms notiks Cēsīs 7. – 8. jūnijā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *