Skandi Auto Rally Team izcīna divas uzvaras rallijā Talsi 2008

Info: Ģirts Avotiņš
Foto: Zigismunds Zalmanis

Rallija komanda “Skandi Auto Rally Team” šīs sezonas pirmajā vasaras rallijā “Talsi 2008” spēja aizstāvēt savu pagājušajā sezonā iegūto čempionu komandas titulu, un izcīnīt divas uzvaras – rallija kopvērtējumā un komandu ieskaitē.

Pēc teju vai gadu ilga pārtraukuma, kas ilga kopš rallija “Kurzeme 2007”, rallija komanda “Skandi Auto Rally Team”, pateicoties kompāniju “GE Money Bank”, “Pata AB” “Vianor”, “Baltijas Apdrošināšanas Nams” un “Castrol” atbalstam, rallija trasē atkal atgriezās ar divām ekipāžām – Ivaru Vasaraudzi un Valdi Spredzi, Jāni Kārkliņu un Jāni Krastiņu, kas ļāva atkal atsākt cīņu par čempiona titulu LMT Latvijas rallija čempionāta komandu ieskaitē.

Ivara Vasaraudža atgriešanās rallijā ar Mitsubishi Lancer WRC automobili šoreiz bija grūtāka kā ierasts. Lai arī ekipāža uzvarēja visos ātrumposmos, izņemot divos pilsētas ātrumposmos, kur ekipāžu pievīla tehnika, paši sportisti pēc rallija neizrādīja milzu gandarījumu par paveikto.“Rallija sākumā nespēju ieiet ritmā un saprasties ar automobili, to visu vēl grūtāku padarīja tehniskās problēmas – pirmā pilsētas ātrumposma sākumā salūza automašīnas stūres pastiprinātājs, kas traucēja abus pilsētas ātrumposmus veikt tik labi, cik vēlējos. Toties izbaudīju ko nozīmē braukt ar WRC automašīnu bez stūres pastiprinātāja – tas bija ļoti grūti. Savukārt otrajā dienā iejaucās sliktie laika apstākļi, un radīja jaunus piedzīvojumus – uz sausa seguma jau vietām nespēju atrast optimālo bremzēšanas ceļu, taču uz mitra seguma to bija vēl grūtāk izdarīt. Galu galā uzvaru spējām izcīnīt, taču pārsvars pār sekotājiem nav tāds, kādam tam vajadzētu būt, braucot ar WRC automobili,” pēc finiša savas pārdomas atklāja Ivars Vasaraudzis.

Ivara Vasaraudža stūrmanis Valdis Spredzis par šādu rezultātu un rallija gaitu neizrādīja pārsteigumu: “Domāju, ka viss notika iespēju robežās. Ņemot vērā cik ilgi mēs neesam braukuši, rezultāts ir apmierinošs, taču, protams, varēja būt labāks. WRC rallija automašīnas šoreiz netika izmantota ar maksimālu atdevi, taču tas jau bija gaidāms. Jāatzīmē, ka šī gada laikā, kuru izlaidām, N4 grupas sportisti Latvijā ir kļuvuši ļoti ātri. Prieks, ka izcīnījām uzvaru komandu vērtējumā, kopā ar jauno rallija pilotu Jāni Kārkliņu. Uzskatu, ka viņš nobrauca ļoti labi, parādot labu un stabilu sniegumu, kas arī bija viņa uzdevums šajā rallijā. Jānis spēja kāpināt tempu, izcīnīt stabilus rezultātus, un ieņemt stabilu vietu vadošajā sešiniekā, kas priekš otrā rallija N4 klasē ir ļoti labs sniegums.”

Jaunā Latvijas rallija cerība, septiņpadsmit gadus jaunais Jānis Kārkliņš šo ralliju aizvadīja daudz mierīgāk, jo bija iepriekš labi sagatavojies citās sacensībās un šoreiz vēl nemēģināja sacensties par vietu uz goda pjedestāla. Visos ātrumposmos Jānis Kārkliņš ar savu stūrmani Jāni Krastiņu un N4 klases Mitsubishi Lancer Evo IX ierindojās ātrāko pilotu desmitniekā, kas ir uzslavas vērts rezultāts tik jaunam rallija pilotam, kurš tikai otro reizi mūžā startē rallijā ar jaudīgu N4 klases pilnpiedziņas auto.“Šoreiz mums gāja diezgan raibi, sākumā bijām pat ļoti lēni – pirmajā ātrumposmā biju nedaudz apmulsis, bet sekojošajos ātrumposmos sāku saprast gan mašīnu, gan riepas. Pārējos ātrumposmus nobraucām ar ļoti stabilu rezultātu. Mēģinājām braukt pēc iespējas precīzāk un bez kļūdām. Protams, kļūdas bija, un bija pat ļoti daudz, tāpat kā rallijā “Sarma 2008″, jo man vēl nav pietiekami liela pieredze šādas jaudīgas pilnpiedziņas automašīnas vadīšanā. Taču sestā vieta klasē manuprāt ir ļoti labs rezultāts. Cēsīs mēģināsim braukt vēl stabilāk un vēl ātrāk, kam gan nepieciešami papildus treniņi,” pēc rallija atklāja Jānis Kārkliņš.

Ekipāža Jānis Kārkliņš un Jānis Krastiņš šajā rallijā izvēlējās piesardzības taktiku, kas, kā zinām, rallijā “Talsi” vienmēr ir vainagojusies ar panākumiem. Pirmajā rallija dienā ekipāža centās saglabāt savu rezultātu, lai arī pēc regrupinga otrajā dienā startētu tajā pašā pozīcijā, kas arī veiksmīgi izdevās. Nelielas bažas par stenogrammu un viltīgo, salijušo trases segumu ekipāžai bija pirms ātrumposma “Balgale”. Taču ar visu piesardzību ekipāža šajā ātrumposmā uzrādīja septīto labāko rezultātu, kas ekipāžai deva papildus ticību saviem spēkiem. Sekojošajos ātrumposmos, lieki neriskējot, ekipāža uzņēma savu tempu un sāka attālināties no sekotājiem un pietuvoties līderiem, finišu sasniedzot septītajā vietā kopvērtējumā un sestajā vietā N4 klasē.

Vaicāts par jaunā rallija pilota progresu un attīstību, ekipāžas stūrmanis Jānis Krastiņš atzina: “Mūsu mērķis bija nostabilizēties pirmajā sešiniekā, ko arī izdarījām. Rallijā pieļāvām arī vairākas kļūdas, un šad tad pat nobraucām no ceļa, bet tas tikai papildināja mūsu zināšanas un pieredzi. Jānis Kārkliņš Talsos pilnībā izpildīja sev uzstādītos mērķus un viņš strauji attīsta savu meistarību. Šosezon plānojam nostabilizēties vadošajā sešiniekā un panākt, ka vadošie braucēji ar mums sāk rēķināties, kas jau notika arī Talsos.”

Pēc diviem aizvadītajiem LMT Latvijas rallija čempionāta posmiem ekipāža Jānis Kārkliņš un Jānis Krastiņš N4 klases kopvērtējumā ieņem ceturto vietu, savukārt Ivars Vasaraudzis ar Valdi Spredzi A-Plus ieskaitē ar uzvaru rallijā “Talsi 2008” ir ielekuši kopvērtējuma trešajā pozīcijā. Rallija komanda “Skandi Auto Rally Team” komandu vērtējumā šobrīd arī atrodas trešajā vietā, taču ir apņēmības pilna arī šosezon cīnīties par uzvaru.

Nākamais LMT Latvijas rallija čempionāta posms – rallijs “ERGO rallijs Cēsis 2008” 7. un 8. jūnijā notiks Cēsu un Vecpiebalgas apkaimes ceļos.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *