Svilis/Pūķis izlaidīs “Rally Talsi”, bet sola atgriezties

Mārtiņa Sviļa/Ivo Pūķa ekipāža nepiedalīsies šonedēļ gaidāmajās sacensībās “Rally Talsi”, lai gan ir vieni no galvenajiem pretendentiem uz Latvijas rallija čempionu titulu.

Pēc pirmajiem trim posmiem, kuros gūtas divas otrās nu viena trešā vieta, Svilis/Pūķis ierindojas otrajā vietā LRC2 grupā. Priekšā ir tikai igauņu Sīma Plangi/Mareka Sarapū ekipāža, kas uzvarēja gan rallijā “Sarma”, gan abos “Rally Liepāja” ietvaros notikušajos Latvijas čempionāta posmos, tālab ir jau 15 punktus priekšā.

Ekipāžas stūrmanis Ivo Pūķis portālam “4rati.lv” apstiprina, ka šajā rallijā nestartēs dažādu apstākļu sakritības dēļ, tomēr visādi citādi plāns ir aizvadīt pilnu Latvijas čempionāta sezonu, atlikušajos posmos startējot ar “Mitsubishi Lancer Evo X” automašīnu, ko komanda iegādājās pirms šīs sezonas sākuma.

Sviļa/Pūķa ekipāža jau iepriekšējās sezonās mēdza veikt pa kādai sacīkstei ārpus Latvijas, piemēram, vairākas reizes piedaloties Vācijā notiekošajā Lauzicas rallijā. Arī šogad komanda plāno izbraukt ārpus Latvijas, lai gan pagaidām šie plāni vēl nav pilnīgi droši.

Ļoti iespējams, pēc “Rally Talsi” finiša Svilis/Pūķis zaudēs otro vietu sezonas kopvērtējumā, jo tikai 7 punktus viņiem šobrīd zaudē Jānis Vorobjovs/Andris Mālnieks, kuri sacīkstē startēs, turklāt ir vieni no favorītiem. Tāpat “Rally Talsi” piedalīsies šobrīd LRC2 grupā piektajā vietā esošā pilota Sergeja Popova un sestajā vietā esošā Aleksandra Gorelova ekipāža.

Latvijas čempionāta (LRC2) kopvērtējums pēc 3. posma:

1. Sīms Plangi, 50
2. Mārtiņš Svilis, 35
3. Jānis Vorobjovs, 28
4. Igors Bulancevs, 27
5. Sergejs Popovs, 12
6. Aleksandrs Gorelovs, 8
7. Aldis Vilcāns, 5
8. Tarass Kravčenko, 4
9. Andis Neikšāns, 2

Tikmēr LRC1 grupā lieliska iespēja palielināt pārsvaru pār sekotājiem ir līderiem Guntim Lielkājim/Vilnim Miķelsonam, jo “Rally Talsi” nestartēs viņa tuvākie sekotāji kopvērtējumā Aleksejs Ostaņins/Andrejs Arefevs un Rauls Jētss/Andruss Toms. Tikmēr ierindā būs visi vadošie LRC3 ieskaites sportisti.

Atgādinām, ka “Rally Talsi” notiks šajās brīvdienās, 16. un 17. maijā. Portāls “4rati.lv” Latvijas rallija čempionāta ceturtajam posmam sekos līdzi klātienē un teksta tiešraidē.

Teksts: 4rati.lv
Foto: Dace Janova, 4rati.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *