Ošens Praiss: 2009. gadā debija Latvijā, šogad – pasaules čempionāts

Ošens Praiss savā līdzšinēja rallija braucēja karjerā bija startējis tikai divās valstīs – Lielbritānijā un Latvijā. Tieši Latvijā pirms vairākiem gadiem viņš uzsāka savu rallista karjeru, bet nākamnedēļ uzsāks pirmo sezonu pasaules rallija čempionātā.

Kad 2009. gadā velsietis parādījās Latvijas ralliju trasēs, viņam nebija nekādas pieredzes un tikai 16 gadi. Šobrīd Praiss ir 22 gadus vecs un kļuvis par vienu no vadošajiem braucējiem Lielbritānijas čempionātā, aizvadītos divus gadus kļūstot par vicečempionu.

Šogad Praiss ar “Citroen DS3 R3-Max” automašīnu mēģinās cīnīties par titulu JWRC un WRC3 ieskaitēs un par lielo mērķi viņš nospraudis tikšanu kādā no WRC komandām. Praiss atzīst, ka viņu iedvesmo cita velsiešu sportista Elfina Evansa sasniegtais, jo šis braucējs jau startē “M-Sport” komandā un cīnās WRC klasē.

“Elfins ir paveicis neticami labu darbu,” atzīst Praiss. “Braukt ar “Ford Fiesta RS WRC” automašīnu “M-Sport” komadnas sastāvā… teikšu atklāti – tas ir tas, uz ko mēs visi mērķējam. Tas ir kā pamudinājums visam Velsas rallijam kopumā. Tas ir tieši tas, ko vēlos es. Tas, ko darīšu šosezon, ir nākamais solis ceļā uz turieni, kur šobrīd atrodas Elfins.”

Praiss, kura pirmās nopietnās sacensības bija 2009. gada “Rally Kurzeme”, gan nebūs pilnīgs iesācējs pasaules čempionātā, jo trīs reizes startējis savā dzimtenē notikošajā Lielbritānijas rallijā. Pērn viņš šajā sacīkstē pat sēdās pie “Ford Fiesta R5” auto stūres, kas ir sportista līdz šim vienīgās sacensības ar pilnpiedziņas auto, un vienubrīd pat atradās savas klases vadībā.

hi-res_Img_0724-700x495

Lai gan Praiss sevi spējis parādīt no labākās puses, viņš atzīst, ka uzvarēt JWRC/WRC3 čempionātos nebūs viegli.

“Tas pat ir mazliet biedējoši, jo šīs būs mūsu pirmās sacensības pasaules čempionātā ārpus valsts robežām,” pirms nākamnedēļ, no 21. līdz 24. maijam gaidāmā rallija Portugālē saka Praiss. “Tomēr no otras puses mēs brauksim ar savu “Citroen DS3″, ko pazīstam viscaur.”

Ar “Citroen DS3 R3T” automašīnu Praiss aizvadījis trīs pilnas sezonas. Savukārt kopā ar pašreizējo stūrmani Deilu Furnisu viņš startē kopš 2013. gada.

Teksts: 4rati.lv
Foto: handbrakeshairpins.wordpress.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *