Sesks/Francis fantastisko dienu Latvijas WRC posmā noslēdz otrajā vietā

Pasaules rallija čempionāta astotajā posmā “Tet Rally Latvia” gluži vai neticamu panākumu piektdien izdevās sasniegt Mārtiņam Seskam ar Renāru Franci. Latvieši uzvarēja divos ātrumposmos, turklāt visu dienu bija galvenie konkurenti sacensību līderim Kallem Rovanperam. Dienu mūsu sportisti pabeiguši otrajā pozīcijā.

Kā ziņots iepriekš, dienas pirmajā pusē norisinājās trīs ātrumposmi, divos no kuriem uzvarēja “M-Sport Ford” komandas ekipāža Sesks/Francis. Tās viņiem un Latvijas braucējiem kopumā ir vēsturiskas pirmās uzvaras WRC ātrumposmos. Tobrīd ekipāža jau atradās otrajā pozīcijā sacensību kopvērtējumā, vien 3.2 sekundes zaudējot līderim Rovanperam, kamēr 4.3 sekundes aiz latviešiem sekoja Sebastjēns Ožjē.

Pēcpusdienā dalībnieki cīņas uzsāka ar 4.99 kilometrus garo “Milzkalne 2”, ko pirms tam sportisti bija jau veikuši kā šīs dienas pirmo ātrumposmu. Ātrākais šajā reizē bija Ožjē no “Toyota” komandas, taču piecas ekipāžas iebrauca mazāk kā vienā sekundē. Sesks/Francis vienā no trases vietām aizķēra mucu un pirmajā laika ņemšanas vietā atpalika vairāk par sekundi, bet finišēja 0.7 sekundes aiz Ožjē, ieņemot piekto vietu. Esapeka Lapi tajā pašā vietā pārplēsa riepu, taču paveicās, ka veicamo kilometru nav daudz un zaudējums laika izteiksmē nebija liels.

Ņemot vērā mazos atstatumus, kopvērtējumā uz to brīdi nekas daudz nemainījās – Rovanpera, kurš šoreiz bija trešais, turpināja atrasties rallija vadībā, bet Seska ekipāža sekoja 3.7 sekundes aiz “Toyota” ekipāžas un 3.6 sekundes priekšā astoņkārtējam WRC čempionam Ožjē.

Nākamais dienas otrās puses plānā bija 27.56 km garais “Tukums 2”, kurā no rīta Sesks/Francis izcīnīja savu karjeras pirmo uzvaru WRC ātrumposmā. Šajā reizē ātrākais bija Rovanpera, bet latviešu ekipāža spēja ierindoties otrajā vietā, atpaliekot 3.5 sekundes un par 0.1 sekundi pārspējot Ožjē. Sesks atzina, ka pieļāvis vairākas kļūdas, tāpat nācies pievērst lielāku uzmanību riepām, kas kļuva arvien karstākas.

Kopvērtējuma tabulā Rovanpera attālinājās līdz 7.2 sekundēm, bet Sesks/Francis noturēja otro vietu, ar 3.7 sekunžu pārsvaru pār Ožjē.

Pēc tam sekoja ātrumposms “Strazde”, kura garums sastādīja 17.44 km. Šo dopu sportistiem “Tet Rally Latvia” ietvaros bija plānots veikt tikai vienreiz. Rovanpera turpināja krāt uzvaras, taču Seska ekipāža, vienā no laika ņemšanas vietām izvirzījusies līderpozīcijā, atkal finišēja otrā, piekāpjoties par 1.7 sekundēm. Pilots neslēpa, ka arī šoreiz bijušas vairākas kļūdas. Trešais arī šoreiz bija Ožjē, zaudējot uzvarētājam trīs sekundes.

Pēc dienas priekšpēdējā ātrumposma Rovanpera bija izveidojis 8.9 sekunžu pārsvaru pār Sesku, kuram savukārt piecas sekundes zaudēja Ožjē. Pārējie vadošajai trijotnei jau zaudēja aizvien vairāk.

Piektdienai punkts tika likts ar 20.52 km garo ātrumposmu “Talsi”, kas startēja pilsētā, bet turpinājās ārpus tās, apvienojot asfalta un grants ceļus. Lai gan pirmajā laika ņemšanas vietā Sesks/Francis pat bija līderi, pēc tam sāka zaudēt. Rovanpera atkal bija neapturams, bet latviešu ekipāža somam piekāpās 6.8 sekundes, ar ko pietika ceturtajai vietai. Priekšā šajā dopā ierindojās vēl arī Takamoto Katsuta un “M-Sport Ford” komandas biedrs Greguārs Munsters. Sesks atzina, ka ātrumposms bijis “murgs”, jo riepas bija nolietojušās.

Tomēr sacensību dienu Sesks/Francis noslēguši lieliskā otrajā vietā, 15.7 sekundes aiz Rovanperas un 5.9 sekundes priekšā Ožjē. Tālāk seko Katsuta un Adriens Furmo, bet Ots Tanaks, kādu laiku turējies ceturtajā pozīcijā, dienas beigās ir tikai sestais.

WRC2 ieskaitē pārliecinošs līderis ir Olivers Solbergs, kuram jau 31 sekundi zaudē Miko Heikile. Trešajā vietā atradās Džošs Makerlīns, taču šis braucējs avarēja. Skatītāji viņa auto palīdzēja apgāzt atpakaļ uz riteņiem, pēc kā ekipāža turpināja braukt, taču bija zaudēts daudz laika. Līdz ar to trešais šobrīd ir Sami Pajari. Dienas otrajā ātrumposmā avarēja Artūrs Priednieks/Jānis Kirkovalds, līkumā mašīnai izslīdot no trases un apgāžoties uz jumta. Latvieši zaudēja laiku, bet sacensības vēlāk turpināja. Sacīkšu sestajā ātrumposmā neveiksmi piedzīvoja arī Matīss Mežaks/Arnis Ronis, zaudējot laiku un pozīcijas, bet arī viņi ralliju turpina. Starp visām RC2 klases ekipāžām sesto vietu ieņem Nikolajs Grjazins ar Andri Mālnieku, kuri par WRC2 punktiem necīnās.