“Toyota” izcīnījusi sesto WRC titulu ražotāju ieskaitē

Foto: Honza Fronek

Pasaules rallija čempionāta priekšpēdējā posmā Spānijā, kas noslēdzās svētdien, titulu ražotāju ieskaitē nodrošināja “Toyota” rūpnīca. Tikmēr “WRC3 Open” klasē par pasaules čempioniem kļuvis soms Lauri Jona ar stūrmani Enni Melkenenu.

Kamēr Kalle Rovanpera jau pirms tam bija nodrošinājis sev 2022. gada WRC titulu pilotu ieskaitē, viņa pārstāvētā “Toyota” komanda pie titula ražotāju vērtējumā tika Spānijā. Sebastjēns Ožjē guva uzvaru, kas viņam bija pirmā šajā sezonā, bet Rovanpera šajā reizē ieņēma trešo vietu.

“Toyota” titulu izcīnījusi jau otro sezonu pēc kārtas un sesto visā čempionāta vēsturē. Iepriekš pie uzvaras ražotāju ieskaitē izdevās tikt arī 1993.,1994., 1999., 2018. un 2021. gadā. Tagad “Toyota” ir trešā titulētākā auto rūpnīca WRC vēsturē – vairāk titulu ražotāju vērtējumā ir tikai “Lancia” (10) un “Citroen” (8).

WRC ražotāju tituli:

“WRC3 Open” klasē, kur braucēji sacenšas ar identiskām “Ford Fiesta Rally3” mašīnām, Spānijā norisinājās pēdējais no posmiem. Pirms šīm sacīkstēm uz titulu pretendēja trīs braucēji – Sami Pajari bija tikai viena punkta pārsvars pār Janu Černiju un Jonu, taču viņš jau bija aizvadījis noteiktos piecus posmus, no kuriem vērtēti tiek četri labākie rezultāti. Pajari šajā reizē brauca WRC2 kategorijā.

Tikmer “WRC3 Open” klasē Katalonijas posmā priekšpēdējo dienu ar 2.5 sekunžu pārsvaru pār Jonu noslēdza čehu pilota Černija ekipāža, taču saņēma desmit sekunžu sodu par novēlotu ierašanos pēdējā dopa laika kontrolē. Līdz ar to Jona ieguva lielas priekšrocības, ko svētdien veiksmīgi izmantoja, uzvarot ar deviņu sekunžu pārsvaru pār Černiju un kļuva par 2022. gada čempionu.

“WRC3 Open” kopvērtējums: