Mikelsens uzvar Lauzicas rallijā, Grantiņa ekipāža trešā savā klasē

Pagājušās nedēļas nogalē Vācijā notika Lauzicas rallijs, kas arī šogad pulcēja īpaši starptautisku dalībnieku sastāvu. Uzvaru guva norvēģa Andreasa Mikelsena ekipāža, tāpat veiksmīgi nostartēja vienīgie latvieši, kas šogad piedalījās šajā grants rallijā – Mikus Grantiņš/Aldis Hanzens.

Vienas dienas garumā ekipāžas veica desmit ātrumposmus, kuru kopējais garums sastādīja 145 kilometru distanci. Atšķirībā no vairuma Vācijā notiekošajām rallija sacensībām, šīs risinās pa grants ceļiem.

Andreass Mikelsens/Torsteins Eriksens startēja ar “Toksport WRT” komandas sagatavoto “Škoda Fabia RS Rally2” automobili un uzvarēja visai pārliecinoši. Pirmajā ātrumposmā ekipāžas auto noslāpa, līdz ar ko tika ieņemta otrā vieta. Pēc SS2 norvēģi nokļuva vadībā, neatdodot to līdz finišam. Ātrākos laikus Mikelsens sasniedza sešos ātrumposmos, pārējos bija otrais, kļūstot par Eiropas rallija kausa ieguvēju.

Kopumā startēja vairāk par 90 ekipāžām, otro pozīciju izcīnot zviedru pilotam Tomam Kristensonam, kurš zaudēja 21 sekundi. Atpaliekot vairākas minūtes, trešais bija vietējais sportists Matiass Kāle. Pirmajā desmitniekā iekļuva arī igauņa Raula Jētsa ekipāža, kurai piektā vieta, piekāpjoties čeham Adamam Brezikam.

Jāpiemin, ka vēl pirms SS10 trešais bija Andress Grondals, taču pēdējā dopā tika piedzīvota izstāšanās.

Mikus Grantiņš/Aldis Hanzens šajā rallijā piedalījās ar “Mitsubishi Lancer Evo VII” automašīnu un izcīnīja 22. vietu absolūtajā ieskaitē. Savā NAT2 klasē latviešiem trešā vieta.