Rallijs Kurzeme apbalvo un soda

Info: Bensons Honda Racing
Foto: Raimonds Volonts („V4 Motors”)

Priekšpēdējais LMT Latvijas čempionāta posms, rallijs „Kurzeme 2008″, „Bensons Honda Racing” komandai nesa pilnu izjūtu gammu – no uzvaras prieka līdz izstāšanās sarūgtinājumam, taču kopumā rallijs vērtējams ar pozitīvu zīmi.

Uz Liepāju „Bensons Honda Racing” komanda devās apņēmības pilna saglabāt līderpozīciju visās trijās ieskaitēs, kurā piedalāmies – N3 klasē, 2WD+ klasē un komandu ieskaitē. Divās no trijām pozīcijām tas izdevās – Artis Štrauss/Raimonds Tihonovs ir izvirzījušies nedalītā pirmajā vietā 2WD+ klasē, bet komanda ir palielinājusi punktu pārsvaru LMT Latvijas čempionātā komandu vērtējumā.

Artis Štrauss/Raimonds Tihonovs 2WD+ klases vērtējumā bija ātrākie itin visos rallija „Kurzeme 2008″ ātrumposmos, un jau ierasti apsteidza arī N4 un A Plus klases ekipāžas. Rallija kopējā vērtējumā „Bensons Honda Racing” ekipāža ierindojās 14. vietā, esot ātrākā no vientilta piedziņas automašīnām, kas ļāva „Bensons Honda Racing” izcīnīt dalītu pirmo vietu komandu ieskaitē.

„Ļoti labs rallijs! Pirms starta uzstādīto plānu esam izpildījuši,” pēc finiša noguris, bet apmierināts bija Artis Štrauss. „Liepājā nedaudz paeksperimentējām ar riepām un krietni uzlabojām rezultātus. Augam, apgūtstam tehniku – esam kļuvuši vēl spēcīgāki un ātrāki. Tagad gan jāatpūšas un jāsagatavo tehnika sezonas atbildīgākajam startam – pēdējam čempionāta posmam.”

Diemžēl neveiksmi piedzīvoja komandas N3 klases braucēji Dans Leščs/Jānis Vīksna. Par sacensībām tuvu dzīvesvietai mēdz teikt: savās mājās sienas palīdz un – sacensības mājās ir divtik smagas. Dana un Jāņa gadījumā diemžēl piepildījās otrais variants un liepājnieki no šā rallija izstājās, līdz tam aizvadot saspringtu un intriģējošu cīņu par līderpozīciju N3 klases vērtējumā, kurā iesaistījās Zigurds Kalniņš/Ģirts Dombrovskis.

Ekipāžām pārmaiņus uzrādot labākos rezultātus ātrumposmos, pēc pirmās rallija dienas vadībā bija Dans Leščs/Jānis Vīksna, taču sestā ātrumposma startā viņu vairs nebija. Pavisam neliela izbraukšana ārpus ceļa no skata nevainīgā vietā piektajā posmā ekipāžai beidzās ar bojātu radiatoru un izstāšanos.

„Nākamajā dienā aizbraucu apskatīties to vietu un tā arī nesapratu, kāpēc tā kļūdījos,” saka Dans. „Grāvī, kurā mēs pavisam nedaudz ieslīdējām, bija žoga atliekas, un viens koks iedūrās radiatorā, kā mēs to finišā secinājām. Ātrumposmā jutu, ka mašīna kļūst „gurdena”, un pēc finiša tā apstājās pavisam.”

Līdz ar šo neveiksmi tika zaudēta līderpozīcija N3 klases kopvērtējumā un čempionu titulu Dans ar Jāni var iegūt tikai zināmu apstākļu sakritības gadījumā, taču cita kaluma medaļas ir pavisam reāls mērķis.

Tā kā paredzētais LMT Latvijas čempionāta posms Latgalē ir atcelts, nākamais starts „Bensons Honda Racing” komandai būs noslēdzošais meistarsacīkšu posms, rallijs „Latvija 2008″, kas risināsies oktobra sākumā.

”Bensons Honda Racing” rallija komandu 2008. gada sezonā atbalsta ģenerālsponsori „Hansa Līzings” un „BTA apdrošināšana”. Tehniskie partneri – „Statoil”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *