LMT Latvijas rallija čempionāta intriga sasniedz virsotni

Info: Viesturs Saukāns
Foto: Zigismunds Zālmanis (Skandi Auto)

„LMT” Latvijas rallija čempionāts līdz ar priekšpēdējo, ceturto posmu – ralliju „Kurzeme 2008″ sasniedzis kulmināciju, jo dramatiski izmainījusies kopvērtējuma situācija Latvijas čempionāta N4 un N3 klasē, kā arī intriga saglabājas Latvijas kausa 2WD+ kategorijā. Vienīgi A+ klasē par Latvijas kausa ieguvējiem priekšlaicīgi kļuvuši pēdējo trīs „LMT” Latvijas čempionāta posmu uzvarētāji Ivars Vasaraudzis un Valdis Spredzis („Skandi Auto Rallija komanda”).

Kardinālu pavērsienu pēc Liepājas pusē notikušā „LMT” Latvijas rallija čempionāta ceturtā posma ieguvusi prestižā N4 klase. Pēc čempionāta līderu un sākotnējo rallija „Kurzeme” pirmo divu vietu ieguvēju Jāņa Vorobjova/Gunta Ervalda un Anda Neikšāna/Pētera Dzirkala diskvalifikācijas N4 kopvērtējuma vadībā nonākusi Aivja Egles/Mārtiņa Jeruma („RAMI R-evolution Racing”) ekipāža. Interesanti, ka pirms „LMT” čempionāta ceturtā posma Egles/Jeruma vienībai netika prognozētas īpašas cerības cīnīties par 2008. gada čempionu titulu. Tiesa, gan Vorobjovs/Ervalds („SEB Līzings Rallija komanda”), gan Neikšāns/Dzirkals („LMT Rallija komanda”) iesnieguši apelāciju saistībā ar rezultātu anulēšanu par tehnisko noteikumu pārkāpumu, tāpēc situācija kopvērtējumā var mainīties vēl līdz rallijam „Latvija 2008″. Bet, ja rallija „Kurzeme” rezultāti paliek nemainīgi, pēdējā posmā intriga augstākajā pakāpē – par čempioni Egles, Vorobjova un Neikšāna cīņā kļūst tā ekipāža, kura sasniedz augstāko rezultātu.

„LMT” Latvijas čempionāta N3 klasē līdz ar izstāšanos māju rallijā pamatīgas problēmas kopvērtējumā sev sarūpējuši čempioni un šīs sezonas galvenie favorīti Dans Leščs/Jānis Vīksna („Bensons Honda Racing”). Čempionāta vadībā nonākusi Ulda Brieža/Monvīda Austruma ekipāža, kura pēc otrās vietas Liepājā izveidojusi septiņu punktu pārsvaru pār Lešču/Vīksnu. Tas nozīmē, ka Briedim/Austrumam pietiktu pat ar sesto vietu, lai kļūtu par Latvijas čempioniem pat gadījumā, ja Leščs/Vīksna uzvar pēdējā posmā. Ulda Brieža čempiontitula izcīnīšana būtu viena no lielākajām pēdējo gadu „LMT” Latvijas čempionāta sensācijām, jo ekipāžai šī ir tikai pirmā sezona lielajā rallijā.

Tikmēr atzīmēšanas vērta ir citas debitantekipāžas Zigurda Kalniņa/Ģirta Dombrovska („Auto Stils Rally Team”) uzvara rallijā „Kurzeme 2008″ – N3 kopvērtējuma trijniekā nonākušas jau divas debitantu vienības.

Joprojām sīva spēkošanās gaidāma 2WD+ Latvijas kausa izcīņas klasē. Lai arī tehniskas neveiksmes piedzīvoja lielākā daļa klasē startējušo, tajā skaitā līdzšinējie līderi Ivo Ķilpis/Artis Ceriņš, pirmās divas vietas guva titula pretendenti Artis Štrauss/Raimonds Tihonovs („Bensons Honda Racing”) un Viesturs Tilgass/Modris Žeimuts. Starp ekipāžām šobrīd ir trīs punkti kopvērtējumā, kas nozīmē, ka duelis par Latvijas kausu turpināsies līdz pat pēdējām seriāla ātrumposmam.

Latvijas kausa A+ klasē noskaidrojās, ka 2008. gada Latvijas kausa ieguvēja ir ekipāža Ivars Vasaraudzis/Valdis Spredzis („Skandi Auto Rallija komanda”). Uzvarot Liepājas rallijā situācijā, kad finišu nesasniedza tuvākie sekotāji Kaspars un Armands Šimkus („Subaru Rally Team Latvia”) un Aleksandrs Gorelovs/Igors Skuridins, Vasaraudzis/Spredzis kļuvuši kopvērtējumā neaizsniedzami jebkurā rallija „Latvija 2008″ iznākumā.

Komandu čempionātā „Skandi Auto Rallija komandai” neizdevās likvidēt ne punkta no „Bensons Honda Racing” pārsvara, jo līdervienības „Kurzemē” sasniedza vienādu punktu skaitu. Līdz ar to „Bensons Honda Racing” atrodas ļoti tuvu sen gaidītam panākumam.

„LMT” Latvijas rallija čempionāta pēdējais, grandiozās cīņas izšķirošais posms — rallijs „Latvija 2008″ — notiks 4. un 5. oktobrī.

„LMT” Latvijas čempionāta un kausa izcīņas kopvērtējums pēc 4. posma
N4
1. Aivis Egle/Mārtiņš Jerums („RAMI R-evolution Racing”) 29
2. Jānis Vorobjovs/Guntis Ervalds („SEB Līzings Rallija komanda”) 28
3. Andis Neikšāns/Pēteris Dzirkals („LMT Rallija komanda”) 27
4. Māris Neikšāns/Gundars Kreilis („LMT Rallija komanda”) 16
5. Mārtiņš Būčiņš/Renārs Francis („Parex Līzings Rally Team”) 13
6. Aldis Pīlēns/Miķelis Mežaks („ERGO Rally Team”) 10

N3
1. Uldis Briedis/Monvīds Austrums (ind.) 29
2. Dans Leščs/Jānis Vīksna („Bensons Honda Racing”) 22
3. Zigurds Kalniņš/Ģirts Dombrovskis („AutoStils Rally Team”) 19
4. Mārtiņš Meldrājs/Gundars Vītols („Liepājas Rallija komanda”) 18
5. Arvis Vecvagars/Ainārs Šusts, Ainārs Kalniņš (ind.) 15
6. Gatis Vecvagars/Ainārs Kalniņš („Mūsa Motors Rīga”) 14

A+
1. Ivars Vasaraudzis/Valdis Spredzis („Skandi Auto Rallija komanda”) 33
2. Kaspars Šimkus/Armands Šimkus („Subaru Rally Team Latvia”) 19
3. Aleksandrs Gorelovs/Igors Skuridins („VeGa Sports”) 16
4. Ainārs Igaveņš/Gatis Cimdiņš, Uldis Znotiņš („AutoStils Rally Team”) 14
5. Uldis Sesks/Anete Seska („Liepājas Rallija komanda”) 14
6. Elviss Hermanis/Intars Šulcs („Talsu Rallija komanda”) 12

2WD+
1. Artis Štrauss/Raimonds Tihonovs („Bensons Honda Racing”) 35
2. Viesturs Tilgass/Modris Žeimuts (ind.) 32
3. Ivo Ķilpis/Artis Ceriņš (ind.) 23
4. Gintars Ozoliņš/Māris Spēlmanis (ind.) 11
5. Ivars Norberts/Guntars Zicāns (ind.) 8
6. Krišjānis Caune/Vilnis Vitkovskis (ind.) 6

Komandas
1. „Bensons Honda Racing” 52
2. „Skandi Auto Rallija komanda” 39
2. „LMT Rallija komanda” 34
4. „SEB Līzings Rallija komanda” 23
5. „RAMI R-evolution Racing” 23
6. „Liepājas Rallija komanda” 16

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *