Latvijas Mobilā telefona rallija komandai rallijs Kurzeme 2008 vēl nav beidzies

Info: Mārtiņš Dzenītis
Foto: Fotoaģentūra “4rati”

LMT Latvijas autorallija čempionāta ceturtais posms – rallijs „Kurzeme 2008″ – noslēdzies ar Māra Neikšāna/Gundara Kreiļa ceturto pozīciju N4 grupā un Anda Neikšāna/Pētera Dzirkala diskvalifikāciju no otrās pozīcijas. „Latvijas Mobilā telefona rallija komanda gan ir iesniegusi apelācijas pieteikumu un cer, ka ekipāžas Neikšāns/Dzirkals rezultāts tiks atjaunots.

Rallija „Kuzeme 2008″ otrajā dienā bija vērojama skaista cīņa starp LMT Latvijas čempionāta līderiem N4 klasē Jāni Vorobjovu/Gunti Ervaldu un vicelīderiem Andi Neikšānu/Pēteri Dzirkalu. Pēc otrās dienas zemes seguma ātrumposmiem Neikšāns bija sadeldējis Vorobjova pārsvaru līdz 1,7 sekundēm, kas nozīmēja, ka rallija uzvarētājs izšķirsies pēdējos divos pilsētas ātrumposmos. Tajos ātrāks izrādījās Vorobjovs, finišējot 2,4 sekundes priekšā Andim. Tomēr ar to vēl diena nebija galā – pēcsacīkšu tehniskajā pārbaudē Vorobjova un Neikšāna automašīnām tika atklāti tehniskie pārkāpumi, kā rezultātā abi rallija līderi tika diskvalificēti.

„Sacensība bija tiešām spraiga un domāju, ka dāvājām skatītājiem lielisku šovu, uzvarētājus noskaidrojot tikai pēdējā ātrumposmā,” sacīja Andis Neikšāns. „Pēdējā grants ātrumposmā Vecpilī sanāca nobraukt no ceļa, zaudējot sekundes piecas – temps bija tik augsts, ka nācās riskēt! Ja runājam par pēcsacīkšu diskvalifikāciju, mūsu automašīnai tika atklāta it kā neatbilstība tehniskajiem noteikumiem – neatļautas turbīnas ierobežotāja stiprinājuma skrūves. Mēs šādam komisāru lēmumam nepiekrītam un esam iesnieguši apelācijas pieteikumu, cerot, ka mūsu rezultāts rallijā „Kurzeme” tiks atjaunots.”

„Latvijas Mobilā telefona rallija komandas” otrā ekipāža Māris Neikšāns/Gundars Kreilis otro dienu veica lieliski, dienas sešu ātrumposmu summā esot ātrākā ekipāža trasē. Tomēr iepriekšējā dienā pusass defekta dēļ tika zaudēts pārāk daudz laika, lai iesaistītos cīņā par uzvaru vai pat vietu trijniekā. Galu galā Neikšāns/Kreilis otro dienu pabeidza sestie N4 grupā, bet pēc abu līderu diskvalifikācijas pacēlās uz ceturto vietu.

„Ar savu sniegumu rallijā „Kurzeme” esmu apmierināts, bet ar rezultātiem gan ne. Bet neko nepadarīsi – tāds ir tehniskais sporta veids. Pusass defekts mums laupīja reālu vietu uz goda pjedestāla,” stāsta Māris Neikšāns.

„Latvijas Mobilā Telefona rallija komandu” šogad atbalsta SIA „Latvijas Mobilais telefons”, būvkomānija „LEC”, „Latvijas Valsts Meži”, „Gros Auto”, „Bosch”, „Cramo”, „Neste Oil”, „Agip” un „Juneka”. Komandas automašīnas sagatavo kompānija „AMP Motorsport”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *