Autorallijā Kurzeme 2008 uzvar Skandi Auto Rallija komandas ekipāža Ivars Vasaraudzis/Valdis Spredzis

Foto: Fotoaģentūra “4rati”

„LMT” Latvijas autorallija čempionāta ceturtajā, priekšpēdējā posmā uzvarēja „Skandi Auto Rallija komandas” ekipāža Ivars Vasaraudzis/Valdis Spredzis, kas visas sacensības laikā stabili saglabāja līderpozīcijas un uzrādīja labākos laikus astoņos no desmit ātrumposmiem. Jāņa Vorobjova un Anda Neikšāna ekipāžu uzrādītie rezultāti tika anulēti.

Pēc pēdējā ātrumposma Tehniskā komisija nolēma veikt trīs vadošo ekipāžu automašīnu tehnisko pārbaudi, kā rezultātā Jāņa Vorobjova/Gunta Ervalda („SEB Līzings Rallija komanda”) un Anda Neikšāna/ Pētera Dzirkaļa (LMT rallija komanda) automašīnām tika konstatēta neatbilstība FIA noteikumiem. Žūrijas komisija nolēma anulēt abu ekipāžu uzrādītos rezultātus. Abas ekipāžas ir iesniegušas pieteikumus apelācijas iesniegšanai.

Autorallija „Kurzeme” kopvērtējumā otro pozīciju un pirmo vietu N4 klasē izcīnīja Aivis Egle/Mārtiņš Jerums (RAMI R-evolution Racing). Trešie kopējā ieskaitē, bet otrie N4 grupā ir Mārtiņš Būčiņš/Renārs Francis (Parex Līzings Rally Team). Trešie N4 grupā palika lietuvieši Vytautas Švedas/ Žilvinas Sakalauskas, kas šajās sacensībās pārstāvēja Talsu rallija komandu.

Lai arī rallijs „Kurzeme” bija LMT Latvijas rallija čempionāta priekšpēdējais posms, tas neienesa lielāku skaidrību par šī gada čempioniem, it īpaši N4 grupā. Līdz ar to saglabājas intriga pirms rallija „Latvija”.

Kā atzina rallija „Kurzeme 2008″ organizators Dāvis Kalniņš, rallijs ir noritējis veiksmīgi. Rallijs Latvijā ir ļoti populārs sporta veids, un ne velti tik daudz cilvēku dodas ātrumposmos, lai arī putekļu mākonī sekotu līdzi savu favorītu sniegumam, tomēr ne mirkli nedrīkst aizmirst par drošību. Dāvis Kalniņš arī uzsvēra, ka drošības lentas brīdina par pastiprinātas bīstamības zonām, tomēr nevar aizsargāt pret negaidītiem notikumiem, kas rallijā ir iespējami.

Rallija organizatori saka lielu paldies Liepājai un liepājniekiem, kas ļāva rallija svētkiem ienākt pašā pilsētas centrā. Rallija kulminācija – ātrumpoms vecpilsētas ielās bija uzdrīkstēšanās, kas sevi attaisnoja. Pilsētas ātrumposms bija interesants gan skatītājiem, gan pašiem sportistiem un pierādīja, ka arī Liepājā, tāpat kā Talsos, Cēsīs un Jūrmalā, rallijs var notikt pilsētas centrā.

Rallija „Kurzeme” rezultāti:

Absolūtā ieskaite
1. Ivars Vasaraudzis/Valdis Spredzis1:08:35.51
(“Skandi Auto Rallija komanda”, Mitsubishi WRC)
2. Aivis Egle/ Mārtiņš Jerums
(“Rami R-evolution”, Mitsubishi EVO IX ) +2:08.38
3.Mārtiņš Būčiņš /Renārs Francis
(Parex Līzings Rally Team) +2:32.01
4.Vytautas Švedas/ Žilvinas Sakalauskas
(Talsu Rallija Komanda) +2:42.38
5.Māris Neikšāns/ Gundars Kreilis
(LMT Rallija komanda) +3:09.57
6.Aldis Pīlēns/Miķelis Mežaks
( ERGO Rally team) +3:30.57

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *