Pēc rallija Kurzeme 2008 pirmās dienas Andis Neikšāns/Pēteris Dzirkals – trešie N4 klasē

Info: Mārtiņš Dzenītis
Foto: Fotoaģentūra “4rati”

„Latvijas Mobilā telefona rallija komanda” šajā nedēļas nogalē startē Latvijas autorallija čempionāta posmā „Kurzeme 2008″. Pēc pirmās dienas labākās sekmes ir Anda Neikšāna/Pētera Dzirkala ekipāžai, kura pēc aizvadītajiem četriem ātrumposmiem atrodas trešajā pozīcijā N4 klasē un ir ceturtie absolūtajā vērtējumā.

Rallija pirmo dienu raksturoja biezi putekļi, kurus vakara bezvējš nevarēja iztrenkāt un kuru dēļ faktiski visi vadošie sportisti bija spiesti samazināt tempu, lai nepiedzīvotu avārijas. Īpaši pēdējos divus ātrumposmus abas „Latvijas Mobilā Telefona rallija komandas” ekipāžas veica ļoti piesardzīgā režīmā. Neskatoties uz to, Andis Neikšāns/Pēteris Dzirkals pirms rīt veicamajiem 75 ātrumposmu kilometriem zaudē līderim tikai 7,91 sekundes.

„Dienu uzsākām labi, uzvarot pirmajā ātrumposmā. Arī pārējos posmos bijām līderu vidū un rīt centīsimies pacīnīties par visaugstākajām vietām!,” aizvadīto dienu komentē Andis Neikšāns. „Fantastiski ātrs ir Mārtiņš Būčiņš, taču viņa sniegums izbrīnu nerada, jo tieši Mārtiņš šajā rallijā uzvarēja pagājušogad. Pirmais četrinieks sabraucis 14 sekundēs, kas nozīmē, ka cīņa par goda pjedestāla pozīcijām risināsies līdz pat pēdējam ātrumposmam!

Lai gan labā sportiskā formā pēc Lietuvas rallija „Saule 2008″ ir Māra Neikšāna/Gundara Kreiļa duets, viņus jau pirmajā ātrumposmā piemeklēja nelaime – salūzusi pusass pirmajos divos ātrumposmos lika ekipāžai zaudēt aptuveni minūti un 20 sekundes. „Tā gadās, tāds ir sports,” spriež Māris Neikšāns. „Rīt būs jāmēģina konkurentus iedzīt – patlaban esam desmitie N4 klasē, bet mūsu mērķis ir nopelnīt vismaz pāris ieskaites punktus LMT Latvijas rallija čempionātā, kur punktus piešķir par finišu labāko astoņniekā.”

Pēc pirmās dienas rallija „Kurzeme 2008″ līderi ir Ivars Vasaraudzis/Valdis Spredzis, bet minūti un 21 sekundi no viņiem atpaliek N4 klases līderi Jānis Vorobjovs/Guntis Ervalds. Par 3,9 sekundēm atpaliek Mārtiņš Būčiņš/Renārs Francis, bet vēl 4,01 sekundi tālāk ir Andis Neikšāns/Pēteris Dzirkals. Ceturtie N4 klasē un piektie absolūti ir Aivis Egle/Mārtiņš Jerums (6,23 sekundes aiz Anda Neikšāna), bet labāko sešinieku noslēdz Vītauts Šveds/Žilvins Sakalausks, kuri Eglem zaudē 30,82 sekundes. Māris Neikšāns/Gundars Kreilis ir desmitie N4 klasē, klases līderim zaudējot vienu minūti un 28 sekundes.

„Latvijas Mobilā Telefona rallija komandu” šogad atbalsta SIA „Latvijas Mobilais telefons”, būvkomānija „LEC”, „Latvijas Valsts Meži”, „Gros Auto”, „Bosch”, „Cramo”, „Neste Oil”, „Agip” un „Juneka”. Komandas automašīnas sagatavo kompānija „AMP Motorsport”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *