LMT Latvijas rallija čempionātā pirmie čempioni — jau šonedēļ?

Info: Viesturs Saukāns
Foto: Zigismunds Zālmanis

„LMT” Latvijas autorallija čempionāts tuvojas finiša taisnei – 4. un 5. jūlijā Liepājas pusē notiks leģendārais rallijs „Kurzeme 2008″, kas būs ceturtais no šīs sezonas pieciem „LMT” Latvijas rallija čempionāta posmiem. Teorētiski pastāv iespēja, ka jau šonedēļ uzzinām pirmos Latvijas čempionus vai kausa ieguvējus. Taču visās klasēs kopvērtējuma situācija ir tik blīva, ka drīzāk tiek prognozēta cīņas saasināšanās pirms „LMT” Latvijas čempionāta pēdējā posma.

„LMT” Latvijas rallija čempionātā un Latvijas kausa izcīņā četrās klasēs situācija kopvērtējumā ir tik dramatiska, ka nevienam līderim nav vairāk kā trīs punktu pārsvars pār tuvāko sekotāju. Šo „atrāvienu” iemantojusi Ivara Vasaraudža/Valda Spredža („Skandi Auto Rallija komanda”), savukārt citās klasēs līdera pārsvars nav lielāks par vienu punktu! Līdz ar to skaidrs, ka matemātiski čempionus un kausa ieguvējus iespējams uzzināt jau rallijā „Kurzeme 2008″, taču praksē jānotiek īpašām apstākļu sakritībām, lai šī matemātika sāktu darboties.

„LMT” Latvijas čempionāta N4 klasē izveidojies skarbs duelis starp 2007. gada čempionvienību Jāni Vorobjovu/Gunti Ervaldu („SEB Līzings Rallija komanda”) un Andi Neikšānu/Pēteri Dzirkalu („LMT Rallija komanda”). Starp ekipāžām ir tikai viens punkts un, lai arī Vorobjovs/Ervalds pēdējās sacīkstēs šķiet startējam pārliecinošāk, Neikšāns/Dzirkals neatkāpsies no titula pretenzijām tik ilgi, kamēr uzvara kopvērtējumā vēl būs sasniedzama. Nav šaubu – šīs vienības, kā arī tuvākie sekotāji Aivis Egle/Mārtiņš Jerums („RAMI R-evolution Racing”) katrā rallijā kurina visaugstāko iespējamo tempu. Eglem/Jerumam arī ir iespējas cīnīties par čempiona titulu, taču rallijam „Kurzeme” jāsagādā nepatikšanas līderiem, lai ekipāža būtu reāls Vorobjova un Neikšāna drauds pēdējā posmā.

„LMT” Latvijas rallija čempionāta N3 klasē līderpozīcijā šobrīd atrodas iepriekšējo divu gadu čempionekipāža Dans Leščs/Jānis Vīksna („Bensons Honda Racing”). Viņi ir favorīti klases cīņā par čempiona titulu. Tomēr aizvadīto trīs posmu laikā konkurentiem izdevies pierādīt, ka arī viņi ir gatavi gūt uzvaru un par to pienākošos 11 kopvērtējuma punktus. Tas nozīmē, ka Leščam/Vīksnam māju rallijā ne tikai jābūt ātrākajiem savā klasē, bet arī jāprot tikt līdz finišam, nepieļaujot kļūdas un saudzējot automašīnu. Reālākie konkurenti Liepājas ekipāžai būs vicelīderi, otrā posma Talsos uzvarētāji Uldis Briedis/Monvīds Austrums, kuri atpaliek no Lešča par vienu punktu. Četru punktu attālumā no novadniekiem ir vēl viena liepājnieku ekipāža, pērnā gada vicečempioni Mārtiņš Meldrājs/Gundars Vītols („Liepājas rallija komanda”). Viņi ir slaveni ar stabilitāti un prasmi gūt tos punktus, kurus favorīti atstāj, pieļaujot kļūdas.

Liekas, visdrošāk varam apgalvot, ka tuvu Latvijas kausa izcīnīšanai arī šogad atrodas Ivara Vasaraudža/Valda Spredža ekipāža. Vienība startē ar spēcīgo „Mitsubishi Lancer WRC” automašīnu, kas ieceļ vienību favorītu statusā ne tikai A+ klasē, bet arī gaidāmās sacīkstes absolūtajā vērtējumā. Līdzjutēji un speciālisti pauduši īpašu gandarījumu, vērojot „LMT” Latvijas rallija čempionāta trasēs pasaules augstākā līmeņa tehniku.

Ja tomēr kādi apstākļi liegs Vasaraudzim/Spredzim izcīnīt uzvaras atlikušajos divos „LMT” Latvijas rallija čempionāta posmos, A+ klasē uzvarēt gatavi brāļi Kaspars un Armands Šimkus („Subaru Rally Team Latvia”), kā arī Krievijas ekipāža ar Aleksandru Gorelovu pilota krēslā, kura labprāt cīnās Latvijas kausā. Savukārt, ja Vasaraudzis turpina uzvarēt, minētajām ekipāžām kārtojami savi rēķini cīņā par otro vietu A+ klases kopvērtējumā.

2WD+ klasē situācija visneskaidrākā: līderi Viesturs Tilgass/Modris Žeimuts un Artis Štrauss/Raimonds Tihonovs („Bensons Honda Racing”) atrodas „nulles punktā” – ekipāžām ir vienāds punktu skaits. Un tikai par vienu punktu mazāk ir sezonas atklājumam – ekipāžai Ivo Ķilpim/Artim Ceriņam! Favorītu lomā ar spēcīgo „Honda Civic Type-R” ir Štrauss/Tihonovs, taču konkurentiem izdevies sakrāt daudz punktu situācijā, ja favorīti kādu iemeslu dēļ nesasniedz maksimālo rezultātu. Tehnikas izturība būs viens no galvenajiem faktoriem šīs klases 2008. gada kopvērtējuma noslēguma rezultātu veidošanā.

Komandu cīņās veiksmīga iepriekšējā sacensība Cēsu pusē padevās „Bensons Honda Racing” komandai, kuras sastāvā startē Leščs/Vīksna un Štrauss/Tihonovs. Var izrādīties, kas „LMT” rallija čempionāta trešajā posmā gūtais pārsvars ir pārāk ciets rieksts sekojošajām komandām. Tomēr spēka un apņēmības pilnas ir gan trijniekā esošās „LMT Rallija komanda” un „Skandi Auto Rallija komanda”, gan pārējās sekotājas. Nekas nav beidzies!

„LMT” Latvijas čempionāta un kausa izcīņas kopvērtējums pirms 4. posma
N4
1. Jānis Vorobjovs/Guntis Ervalds („SEB Līzings Rallija komanda”) 28 punkti
2. Andis Neikšāns/Pēteris Dzirkals („LMT Rallija komanda”) 27
3. Aivis Egle/Mārtiņš Jerums („RAMI R-evolution Racing”) 18
4. Māris Neikšāns/Gundars Kreilis („LMT Rallija komanda”) 11
5. Jānis Kārkliņš/Jānis Krastiņš („Skandi Auto Rallija komanda”) 7
6. Aldis Pīlēns/Miķelis Mežaks („ERGO Rally Team”) 6

N3
1. Dans Leščs/Jānis Vīksna („Bensons Honda Racing”) 22
2. Uldis Briedis/Monvīds Austrums (ind.) 21
3. Mārtiņš Meldrājs/Gundars Vītols („Liepājas Rallija komanda”) 18
4. Arvis Vecvagars/Ainārs Šusts, Ainārs Kalniņš (ind.) 15
5. Gatis Vecvagars/Ainārs Kalniņš („Mūsa Motors Rīga”) 14
6. Zigurds Kalniņš/Ģirts Dombrovskis („AutoStils Rally Team”) 8

A+
1. Ivars Vasaraudzis/Valdis Spredzis („Skandi Auto Rallija komanda”) 22
2. Kaspars Šimkus/Armands Šimkus („Subaru Rally Team Latvia”) 19
3. Aleksandrs Gorelovs/Igors Skuridins („VeGa Sports”) 16
4. Ainārs Igaveņš/Gatis Cimdiņš, Uldis Znotiņš („AutoStils Rally Team”) 14
5. Elviss Hermanis/Intars Šulcs („Talsu Rallija komanda”) 8
6. Sauļus Girdausks/Paulis Urbons („ACME-Grifs AG”) 8

2WD+
1. Viesturs Tilgass/Modris Žeimuts (ind.) 24
2. Artis Štrauss/Raimonds Tihonovs („Bensons Honda Racing”) 24
3. Ivo Ķilpis/Artis Ceriņš (ind.) 23
4. Gintars Ozoliņš/Māris Spēlmanis (ind.) 11
5. Ivars Norberts/Guntars Zicāns (ind.) 8
6. Krišjānis Caune/Vilnis Vitkovskis (ind.) 6

Komandas
1. „Bensons Honda Racing” 41
2. „LMT Rallija komanda” 30
3. „Skandi Auto Rallija komanda” 28
4. „SEB Līzings Rallija komanda” 23
5. „RAMI R-evolution Racing” 15
6. „Liepājas Rallija komanda” 14

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *