Rallijā “Kurzeme 2007” gaidāma sīva cīņa

Info: “Latvijas Mobilā Telefona rallija komandas” preses sekretārs, Mārtiņš Dzenītis
Foto: www.neiksans.lv

Šīs nedēļas nogalē – 13. un 14. jūlijā – Liepājas un Aizputes apkārtnē risināsies LMT Latvijas autorallija čempionāta piektais posms – rallijs “Kurzeme 2007”. Pilnā sastāvā uz šīm sacīkstēm dosies arī “Latvijas Mobilā Telefona rallija komanda” – uz starta izies Anda Neikšāna/Pētera Dzirkala, Māra Neikšāna/Māra Jēkabsona un Arta Štrausa/Raimonda Tihonova ekipāžas.

Andis Neikšāns/Pēteris Dzirkals samērā negaidīti šogad kļuvuši par “Latvijas Mobilā Telefona rallija komandas” labāko ekipāžu, N4 klases kopvērtējumā ar 28 punktiem ieņemot otro vietu. Pēdējās trīs sacīkstes pēc kārtas Andis spējis finišēt otrais un ar katru ātrumposma kilometru pie sava “Mitsubishi Lancer Evo IX” stūres jūtas arvien labāk. Neikšāna progresu apliecina arī pirms nedēļas iegūtā trešā vieta Lietuvas rallija čempionāta posmā “Saule 2007”. “Domāju, esam labi patrenējušies pirms “Kurzemes” rallija un esam apņēmības pilni cīnīties par vietu uz goda pjedestāla. Kā pierāda iepriekšējie ralliji, šobrīd N4 grupā notiek cīņa vairs nevis par sekundēm, bet par sekundes desmitdaļām! No rallija “Kurzeme” dalībniekiem vismaz desmit N4 grupas vadošie sportisti ir spēkos līdzvērtīgi,” stāsta Andis Neikšāns, apliecinot, ka centīsies braukt maksimāli ātri jau no pirmajiem ātrumposmu kilometriem.

Māra Neikšāna/Māra Jēkabsona duets pēc aizvadītajiem četriem posmiem ir ceturtie N4 grupas kopvērtējumā un pēc rallija “Kurzeme” cer atgriezties labāko trijniekā. Turklāt “Kurzeme 2007” Māru ekipāžai ievadīs īstu rallija maratonu – nedēļu pēc šiem mačiem viņi startēs Viru rallijā Igaunijā, bet vēl nedēļu vēlāk, iespējams, piedalīsies arī komercrallijā “Rāzna” Rēzeknes apkārtnē. Divas dienas pēc “Rāznas” Neikšāns/Jēkabsons jau dosies uz Somiju, kur startēs pasaules čempionāta grūtākajā rallijā “Neste Oil Rally Finland”. Pats sportists gaidāmo rallija maratonu komentē šādi: “Protams, galvenais uzsvars šogad ir uz labu rezultātu LMT Latvijas čempionātā, tādēļ no visiem minētajiem rallijiem mums primārais ir labs rezultāts tieši “Kurzemē”. Taču ļoti gatavojamies arī Somijas sacīkstei, jo komanda uz šo pasaulē grūtāko ralliju dosies jau ceturto gadu pēc kārtas. Ja runājam par ralliju “Kurzeme”, taktika būs pavisam vienkārša – jābrauc maksimāli ātri jau no paša starta!”

Ar mērķi atkarot pirmo vietu LMT Latvijas autorallija čempionāta kopvērtējumā N3 klasē uz Liepājas apkārtni dodas “Latvijas Mobilā Telefona rallija komandas” trešā ekipāža Artis Štrauss/Raimonds Tihonovs. Viņi ir salabojuši savu “Renault Clio” automobili pēc avārijas rallijā “Cēsis”. Arta galvenie konkurenti cīņā par zelta godalgu – liepājnieki Dans Leščs/Jānis Vīksna – startēs savās mājās, tādēļ viņus pārspēt būs jo īpaši grūti.

“Latvijas Mobilā telefona rallija komandu” 2007. gadā atbalsta “Latvijas Mobilais telefons”, būvkompānija “LEC”, “Gros Auto”, “Juneka”, “Bosch”, “Agip”, “Neste Oil”, bet par tehnisko nodrošinājumu rūpējas kompānija “AMP Motorsport”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *