Rallija komanda Skandi Auto Rally Team atgriežas N4 klasē

Info: Ģirts Avotiņš, Skandi Auto Rally Team
Foto: Zigismunds Zalmanis

Rallija komanda “Skandi Auto Rally Team”, kas pagājušajā gadā izcīnīja uzvaru komandu vērtējumā, nav lieki tērējusi laiku starp pērno sezonu un jaunās, 2008. gada rallija sezonas sākumu. Tā šajā gadā nolēmusi ar jaunu sparu atgriezties LMT Latvijas rallija čempionātā un cīnīties N4 klasē, tajā pašā laikā neaizmirstot par vairāk kā gadu atpakaļ iesākto WRC projektu.

Viennozīmīgi svarīgākais jaunums ir jaunā un daudzsološā latviešu rallija pilota Jāņa Kārkliņa pāriešana no rallija N3 klases uz N4 klasi. Pateicoties rallija komandas “Skandi Auto Rally Team” atbalstītājiem “GE Money”, “Pata AB” un “Baltijas Apdrošināšanas Nams” septiņpadsmit gadus jaunais rallija pilots Jānis Kārkliņš, kurš savā autosportista karjerā spējis izcīnīt divus čempiona titulus kartingā, divus čempiona un vienu vicečempiona titulu minirallijā, kā arī gūt vairāku sezonu pieredzi Latvijas rallija čempionātā un skoloties pie rallija leģendas Tomija Makinena, un viņa stūrmanis Jānis Krastiņš rallija sezonu varēs uzsākt ar pilnīgi jaunu Mitsubishi Lancer EVO IX N4 klases sporta automašīnu.

Tas ir liels solis uz priekšu Jāņa Kārkliņa rallija pieredzes krāšanā. Izsakoties tēlaini, rallijs “Latvija 2007” skaidri parādīja, ka Jānis ir izaudzis no biksēm, kas bija viņa rīcībā. Lai nenopirktu bikses, kas pēc pavisam īsa brīža atkal nederētu, jo šādā vecumā jaunais pilots ļoti strauji attīstās, “Skandi Auto Rally Team” ar savu atbalstītāju palīdzību sarūpēja bikses, kas ir nedaudz par lielu, bet derēs krietni ilgāku laiku. Un tas nākotnē dos ievērojamu atdevi, jo katrs šādā vecumā ar pilnpiedziņas automašīnu nobrauktais kilometrs viņu arvien vairāk pietuvina Pasaules rallija čempionātam, kas arī ir mūsu mērķis. Šādu karjeras attīstību mums ieteica arī Tomijs Makinens, kurš apstiprināja, ka no N4 klases automobiļa ir daudz vieglāk pāriet uz WRC nekā no Super 1600 klases auto. Tāpēc mēs izvēlējāmies šo neordināro metodi. Pagaidām FIA ir neskaidrības par Pasaules rallija čempionāta nākotni, taču, lai kāds arī būtu spriedums, WRC noteikti būs pilnpiedziņas automašīnas. Tāpēc mēs izvēlējāmies pilnpiedziņas auto,” par šo nozīmīgo soli jaunā rallija pilota karjerā stāsta viņa stūrmanis Jānis Krastiņš.

Jānis Kārkliņš ar Jāni Krastiņu ir aizvadījuši pirmās treniņu sesijas, gan ar treniņu auto, gan jauno rallija spēkratu. Par treniņu gaitu un rezultātiem Jānis Kārkliņš stāsta: “Mums treniņos ļoti palīdzēja Ivars Vasaraudzis, kurš iemācīja kā apieties ar jauno tehniku, parādīja ko pagaidām varam izmantot un izdarīt, kā arī to, ko varēsim izmantot nākotnē. Esmu sapratis kā trasē uzvedās pilnpiedziņas auto un kopā ar savu stūrmani esam ieviesuši vajadzīgās korekcijas stenogrammā. Esmu iepazinies arī ar mūsu jauno rallija automobili un uzskatu, ka, lai arī treniņu rezultāti ir ļoti labi, man vēl ir daudz jātrenējas. Sezonas pirmos rallijus braukšu uzmanīgi, un pirmie divi ralliji tiks veltīti tikai tam, lai pierastu pie lielākas jaudas un savādākas automašīnas uzvedības trasē.

“Skandi Auto Rally Team” rallija komanda Jānim Kārkliņam šogad ir paredzējusi ļoti noslogotu sezonu, tās ietvaros notiks ļoti daudz treniņu, kas lielākoties saplānoti brīvdienās un vasarā, lai netraucētu Jāņa mācībām, kā arī ir plānots, ka jaunais rallija talants piedalīsies ne vien visos Latvijas rallija čempionāta posmos, bet arī visās rallijsprinta sacensībās.

Treniņu process būs ļoti saspringts, un Jānim šī būs ļoti noslogota pieredzes uzkrāšanas un pilnveidošanās sezona. Uz cīņu un rezultātiem sāksim skatīties tikai sezonas otrajā pusē,” piebilst stūrmanis Jānis Krastiņš.

“Skandi Auto Rally Team” rīcībā šogad nonāks divas pilnīgi jaunas Mitsubishi Lancer EVO IX N4 klases sporta automašīnas, kas sagatavotas Somijā atbilstoši visām jaunākajām tehnoloģijām, prasībām un tehniskajam iespējām. Šīm automašīnām uzstādīta jaunākās specifikācijas piekare un amortizācija, kā arī izmantota jaunākā programmatūra. “Mēs sekojam līdzi rallija modei,” smejoties piebilst Ivars Vasaraudzis. Abu automašīnu sagatavošanā piedalījies Somijas rallija N4 klases čempions Jarī Ketomā, kurš ieteicis viņaprāt labāko detaļu un regulējumu izvēli.

Rallijā “Sarma 2008”, kas 16. un 17. februārī norisināsies Gulbenes apkaimē, “Skandi Auto Rally Team” pārstāvēs tikai Jāņa Kārkliņa un Jāņa Krastiņa ekipāža, jo pagaidām no Somijas ir saņemta tikai pirmā no divām rallija automašīnām un tā nodota Jāņa Kārkliņa rīcībā, jo šis jaunais rallija pilots nedrīkst izlaist nevienu ralliju. Kopumā Gulbenē startēs 49 vieglās rallija automašīnas un 13 apvidus automašīnas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *