Ralfs Sirmacis/Māris Kulšs pēc tehniska defekta rallijā Latgale atkrīt uz 3.vietu 2WD klasē

Info: Dace Janova(4rati.lv)
Foto: Arnolds Šivars (Fotoaģentūra “4rati”)

2.un 3.jūlijā Krāslavas pusē notika 5.Latvijas rallija čempionāta posms, rallijs „Latgale 2011″. Vislielākā konkurence – 22 dalībnieki šajās sacensībās bija 2 WD klasē, kur startēja ekipāža Ralfs Sirmacis/Māris Kulšs.

Pirmajos divos rallija ātrumposmos Sirmača/Kulša ekipāža bija attiecīgi otrie un trešie savā ieskaites klasē. Trešajā, pilsētas ātrumposmā, par spīti uznākušajam lietum, kas trases segumu vietām pārvērta īstā slidotavā, Sirmacis bija ātrāks par Ivo Ķilpja ekipāžu un līdz pat sestajam ātrumposmam ieņēma pirmo vietu savā grupā. Tuvākais sekotājs, lietuvietis Baranauskas pēc piektā ātrumposma no Ralfa Sirmača atpalika veselas 38 sekundes. Diemžēl notika neparedzētais -17 sekundes pirms rallija pēdējā ātrumposma starta (vētras seku dēļ 7.ātrumposms tika atcelts) Renault Clio noslāpa un vairs nebija piedabūjams darboties, līdz ar to tālākas dalības sacensībās ekipāžai bija jāatsakās.

Brīdī, kad mehāniķi ieradās pakaļ automašīnai, to izdevās iedarbināt bez problēmām. Vainīgais izrādījās pārkarsušais Holla devējs, un pēc pusstundas atdzišanas viss bija kārtībā..

Teorētiski cerības uz čempiona titulu 17 gadu vecumā savā pirmajā rallija sezonā Ralfam nav zudušas, taču uzdevums ir vairāk nekā sarežģīts – abos atlikušajos čempionāta posmos Sirmacim savā klasē ir jābūt visātrākajam. Ralfs Sirmacis, kurš līdz rallijam „Latgale 2011″ bija pirmais Latvijas rallija čempionāta 2 WD klasē, šobrīd ir atkritis uz trešo vietu.

Ņemot vērā spēcīgo konkurenci, viegli tas nebūs, bet ekipāža ir apņēmības pilna cīnīties. Nākošais rallijs ekipāžai jau pēc nepilnām divām nedēļām Igaunijā notiekošajā „RallyEstonia 2011″, kas ar savu spēcīgo pasaules līmeņa sportistu sastāvu neapšaubāmi būs viens no gada lielākajiem Baltijas autosporta notikumiem, bet līdz tam Ralfs plāno piedalīties drifta sacensībās.

Sportistam jāgatavojas arī nākamajai atlases kārtai O!kartes Akadēmijā vasaras beigās, kur Sirmacis ir izvirzījies labāko skaitā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *