Valts Zvaigzne – Latgalē jauns reduktors bagāžniekā neatradās

Info: Dace Janova (4rati.lv)
Foto: Dace Janova (Fotoaģentūra “4rati”)

Pagājušajā sestdienā Krāslavas centrā tika dots starts Latvijas rallija čempionāta 5.posms, rallijs „Latgale 2011″. Valts Zvaigzne ar stūrmani Mārtiņu Jerumu te startēja A grupas ieskaitē.

Pirms rallija paviesojies Radio 101 programmā „101 Rūc” kā pirmais jaunajā projektā, kur ar sevi katru trešdienu iepazīstinās autosporta attīstības programmas O!kartes Autoakadēmija dalībnieki, Valts Zvaigzne bija gatavs cīņai Krāslavas un Rāznas apkaimes sarežģītajos un interesantajos ceļos, tomēr viss šoreiz īsti nenotika, kā plānots.

Jau pirmā ātrumposma otrajā kilometrā Zvaigznes EVO IX parādījās nesaprotams un nepatīkams troksnis. Ekipāža bija spiesta apstāties dopā, bet pārbaudot mašīnu, nekas netika atrasts. Braucot tālāk ne ātrāk kā 100 km stundā un cenšoties putekļos pamanīt apdzenošos sportistus, par mata tiesu izdevās izvairīties no sadursmes ar Benediktas Vanagas Subaru, otrajā ātrumposmā Valts bija spiests apstāties, lai palaistu garām Matīsu Mežaku.

Attālinātajā servisā pēc pirmajiem ātrumposmiem, kur noteikumi neļauj sportistiem saņemt tehnisko palīdzību no malas un automašīnas remonts ir jāveic tikai pašu spēkiem, situācija neuzlabojās. Defekts tika atklāts, bet lieki teikt, ka jauns reduktors Zvaigznes sporta auto bagāžniekā neatradās.

Trešais, pilsētas ātrumposms tika nobraukts ar ieslēgtiem avārijas signāliem un ik pa laikam apsveicinoties ar trases malā stāvošajiem līdzjutējiem.

Nakts starp pirmo un otro rallija dienu Zvaigznes mehāniķiem nebija garlaicīga – pēc jaunas detaļas bija jādodas uz Valmieru, bet sportista trases pieraksta auto atpakaļceļā netālu no Aglonas palika ar pārsistu riteni. Tomēr līdz ar saules lēktu reduktors beidzot tika veiksmīgi atgādāts un nākamajā dienā Zvaigzne/Jerums atkal varēja stāties uz starta.

Tehniskās ķibeles turpinājās arī otrajā sacensību dienā-sāka spiesties ārā tosols, līdz ar to pēc katra ātrumposma Valts stājās un bija spiests papildināt tosola daudzumu dzesēšanas iekārtā.

Bija pilnīgi skaidrs, ka pēdējo, 31 km garo ātrumposmu nobraukt bez vairākkārtējas apstāšanās un mašīnas dzesēšanas nebūs iespējams. Bet daba ieviesa korekcijas rallija norisē – pēc pirmajām 7.ātrumposmā startējušajām mašīnām uznāca negaiss, vētra nolauza vairākus kokus, kas krītot aizšķērsoja ceļu un rallija pēdējais ātrumposms tika atcelts.

Lai pieliktu kārtīgu punktu rallijam, kurā Valta Zvaigznes ekipāžu piemeklēja vairāk neveiksmju, nekā gandrīz visās iepriekšējās šajā sezonā nobrauktajās sešās sacensībās kopā, pilots bija spiests uz mājām doties ar sporta mašīnu. Treileri bija aizņēmis nu jau pavisam „piebeigtais” treniņauto.

Tomēr pats galvenais, ka finišs ir sasniegts, un neveiksmes nav laika pārdzīvot – Valts Zvaigzne un viņa komanda šobrīd aizņemti ar auto savešanu kārtībā startam šī gada lielākajam Baltijas autosporta notikumam – Igaunijā notiekošajam „RallyEstonia 2011″ jau nākošajā nedēļā, 15.un 16.jūlijā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *