Plangi: “Bija sajūta, ka braucam divos dažādos rallijos”

Latvijas komandas ASRT pilots Sīms Plangi, kurš Eiropas rallija čempionāta posmā “Rally Liepāja” pārliecinoši uzvarēja ERC2 ieskaitē, atzīst, ka sacensības bijušas patiešām grūtas.

ERC2 čempionātā Plangi uzvarēja visos piecos sestdienas ātrumposmos, kā arī bija ātrākais piecos no sešiem svētdienas ātrumposmiem, neuzvarot tikai pēdējā.

“Šis rallijs bija ļoti grūts,” atzīst igauņu pilots Plangi. “Galvenais mērķis man bija aizbraukt līdz galam. Uzvaras gūšana noteikti neietilpa manos plānos, tomēr vienalga izdevās to sasniegt.”

Pirmajā rallija dienā valdīja atkusnis un lija lietus, kā rezultātā uz ceļa daudzviet bija īpaši slidens ledus, bet jau izbrauktie ceļi daudzviet pilnībā atsedza granti vai asfaltu.

“Sestdien bija tā, it kā būtu jābrauc rallijkross,” piedzīvoto rallija pirmajā dienā atceras Plangi. “Dažviet bija “izlīdis” asfalts, bet sniegs bija ļoti slidens. Un tad svētdien mēs it kā piedalījāmies pavisam citā rallijā – ceļi naktī sasala un bija sniegavētra, kuras laikā dažbrīd nevarēja redzēt tālāk par 30 metriem.”

Plangi uzvarēja ne vien ERC2 ieskaitē Eiropas čempionātā, bet arī Latvijas rallija čempionāta otrajā un trešajā posmā LRC2 klasē, uzvarot pilnīgi visos “Rally Liepāja” ātrumposmos.

ERC2 čempionātā otrā vieta lietuvietim Dominikam Butvilam, bet trešā – latvietim Mārtiņam Svilim. LRC2 čempionāta otrajā posmā aiz Plangi palika Svilis un Jānis Vorobjovs, bet LRC2 trešajā posmā – krievs Igors Bulancevs un Svilis.

Jau ziņots, ka LRC1 klasē Latvijas čempionāta otrajā posmā uzvarēja Rauls Jētss, bet trešajā – Aleksejs Lukjaņuks. Tikmēr LRC3 čempionātā otrā posma uzvarētājs ir Ralfs Sirmacis, bet trešajā posmā negaidīti triumfēja sezonas debitants Nikolajs Grjazins.

Teksts: 4rati.lv
Foto: Dace Janova (4rati.lv)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *