Lukjaņuks aizvadīs pilnu sezonu Eiropas rallija čempionātā

Krievu pilots Aleksejs Lukjaņuks, kurš bija sākotnējais “Rally Liepāja” līderis, pirms piedzīvoja avāriju, gatavojas aizvadīt pilnu sezonu Eiropas rallija čempionātā.

“Šobrīd jau pavisam droši varu teikt, ka aizvadīšu deviņus posmus Eiropas rallija čempionātā,” pēc sacensībām atklāja Lukjaņuks. “Šī pieredze, ko guvu Liepājā, ir ļoti svarīga nākamajām sacīkstēm.

Pirmajā rallija dienā avarējis, sacensību otrajā dienā Lukjaņuks atgriezās uz starta un uzvarēja piecos no sešiem ātrumposmiem ERC ieskaitē, kā arī pārliecinoši triumfēja Latvijas rallija čempionāta trešajā posmā, kur uzvarēja visos sešos ātrumposmos. Iespējams, daudzus tas pārsteidza, lai gan jau iepriekš Lukjaņuks bijis pazīstams kā ārkārtīgi ātrs braucējs.

Ņemot vērā, ka sportists šogad startē ar “Ford Fiesta R5” automašīnu, viņš ir viens no galvenajiem kandidātiem uz 2015. gada Eiropas čempiona titulu. Ņemot vērā, ka sportistam ar šo auto ir ļoti maza pieredze (Latvijā tas bija tikai trešais starts), ar katru nākao sacīksti viņš, iespējams, kļūs aizvien ātrāks.

“Mans mērķis Liepāja nebija kādu pārsteigt, tomēr sevis dēļ un treniņa nolūkā bija nepieciešams braukt ar tādu ātrumu,” skaidro Lukjaņuks, kurš šogad startē zem Baltkrievijas karoga. “Man ir ļoti liels prieks, ka ar jauno auto tas izdodas, turklāt izdodas pavisam strauji. Daudziem ir nepieciešams ilgāks laiks, lai pierastu pie šīs tehnikas, bet es biju pieradis jau savā trešajā sacīkstē. Pagaidām man vēl nepietiek pieredzes darbā ar šī auto regulējumiem, tāpēc nepieciešami testi un regulārs darbs.”

Jāatgādina, ka sezonas pirmajā posmā “Jannerrallye” Lukjaņuks izcīnīja trešo vietu, lai gan vienubrīd pēc pieļautas kļūdas bija atkritis uz pašām beigām. Tikmēr “Rally Liepāja” otrajā dienā sportists nopelnīja 7 punktus, kas nāks Eiropas čempionāta kopvērtējuma ieskaitē.

Kopumā šogad Eiropas rallija čempionātā plānoti vēl astoņi posmi, nākamais no kuriem “Circuit of Ireland” startēs 2. aprīlī.

Lukjaņuka avārija “Rally Liepāja” 2. ātrumposmā:

Teksts: 4rati.lv
Foto: Dace Janova (4rati.lv)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *