Sirmacis ir pirmais latvietis, kurš ieguvis Kolina Makreja balvu

Kolina Makreja vārdā nosaukto balvu “Colin McRae ERC Trophy” par iespaidīga snieguma demonstrēšanu “Rally Liepāja” sacensībās saņēmis Ralfs Sirmacis. Viņš ir pirmais latvietis, kurš ticis pie šīs balvas.

Par spīti neizdevīgajai starta pozīcijai sestdienas ātrumposmos, svētdien Eiropas rallija čempionāta Junioru ieskaitē Sirmacis spēja pakāpties līdz pat trešajai vietai, atgūstot daudz laika no līderiem. Kopējā ieskaitē “Sports Racing Technologies” braucējs, cīņā dodoties ar priekšpiedziņas auto, finišēja devītais.

“Jau kopš pagājušā gada sacensībām Liepājā, kad Kolina Makreja balvu izcīnīja Aleksejs Lukjaņuks, sapņoju to iegūt savā īpašumā,” stāsta Sirmacis. “Tagad esmu to dabūjis, esmu gandarīts un ļoti pārsteigts.”

Lukjaņuks “Colin McRae ERC Trophy” ieguva gan pagājušā gada “Rally Liepāja” sacensībās, gan šīs sezonas pirmajā posmā “Jannerrallye”, kas notika Austrijā.

“Žūrija bija ļoti pārsteigta par ERC Junioru braucēju sniegumu šajā rallijā – vadošie juniori bija patiešām ļoti ātri,” atzīst Eiropas čempionāta sporta direktors Žans-Pjērs Nikolā. “Iespaidīgu sniegumu parādīja gan Emīls Bergkvists un Jans Roklands, gan Ralfs Sirmacis un Matiass Adielsons. “Eurosport Events” direktors Gilberts Rojs, Kolina tēvs Džimijs Makrejs un es kopīgi nolēmām, ka balva jāpasniedz Ralfam, ņemot vērā viņa starta pozīciju sestdienas ātrumposmos.”

“Rally Liepāja” ERC Junioru ieskaites rezultāti:

1. E.Bergkvist (Opel Adam R2), 2:04:19.0
2. J.Rokland (Peugeot 208 R2), +30.1
3. R.Sirmacis (Peugeot 208 R2), +39.2
4. M.Adielsson (Peugeot 208 R2), +1:45.1
5. J.Armstrong (Peugeot 208 R2), +2:57.2
6. C.Ingram (Peugeot 208 R2), +4:58.7
7. D.Gago (Peugeot 208 R2), +24:47.0
– A.Zawada (Opel Adam R2), Izstājās
– M.Griebel (Opel Adam R2), Izstājās
– R.Rohtmets (Citroen C2), Izstājās
– V.Grjazins (Peugeot 208 R2), Izstājās
– L.Pieniazek (Peugeot 208 R2), Izstājās
– W.Chuchala (Peugeot 208 R2), Izstājās

“Rally Liepāja” ERC Junioru ieskaites apskats:

Teksts: 4rati.lv
Foto: Dace Janova (4rati.lv)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *