Ostbergs Zviedrijas WRC posmam iesildās ar uzvaru Norvēģijā

“Citroen” rūpnīcas komandas pilots Madss Ostbergs izcīnījis uzvaru Norvēģijas rallija čempionāta posmā “Rally Finnskog”, kas notika nedēļas nogalē.

Čempionāta otrajā posmā uz starta izejot ar “Citroen DS3 WRC” automašīnu, Ostbergs uzvarēja sešos no septiņiem ātrumposmiem, kuru ceļus klāja īstai Skandināvijas ziemai raksturīgs sniegs. Ātrumposmu kopējais garums bija apmēram 150 kilometri un tuvāko sekotāju Ostbergs uzveica par gandrīz 1 minūti.

Tomēr Ostberga mašīna bija pilnībā atbilstoša WRC specifikācijai, nevis tai, ar ko braucēji cīnās par punktiem Norvēģijas čempionātā. Tādejādi 27 gadus vecajam braucējam trasē bija jādodas pirmajam un ar savu auto jātīra ceļš pārējiem dalībniekiem no visai lielā sniega daudzuma.

“Tas bija diezgan grūti, bet tajā pašā laikā sagādāja milzum daudz prieksa,” ralliju savā dzimtenē raksturo Ostbergs. “Nejutos tā, ka spētu pilnībā visu kontrolēt, tomēr tas ir ārkārtīgi labs treniņš pirms nākamās nedēļas nogales.”

Otro vietu absolūtajā ieskaitē guva Eivinds Brinildsens ar “Ford Fiesta RRC” mašīnu, jau otro posmu pēc kārtas izcīnot maksimāli pieejamos punktus. Šis sportists arī startēs šonedēļ gaidāmajā pasaules čempionāta posmā, tiesa pārstāvot WRC2 ieskaiti.

“Zviedrijas rallijs būs manas galvenās sacensības un es noteikti mērķēju cīnīties par uzvaru,” stāsta Brinildsens. “Šis ir mans WRC māju posms, tāpēc ceru uz vietējo līdzjutēju atbalstu, jo cīņa būs liela.”

Pasaules rallija čempionāta otrais posms notiks 12. līdz 15. februārim.

“Rally Finnskog 2015” rezultāti:

1. Mads Ostberg (Citroen DS3 WRC), 1:22:10.0
2. Eyvind Brynildsen (Ford Fiesta RRC), +0:57,8
3. Petter Kristiansen (Subaru Impreza STi), +6:01,9
4. Tord Linnerud (Mitsubishi Lancer Evo IX), +6:54,6
5. Frank Tore Larsen (Ford Fiesta R5), +7:03,2
6. Geir Helge Froslid (Subaru Impreza STi), +8:06,5
7. Marius Aasen (Ford Fiesta R2), +8:41,0
8. Thormas Olsen (Mitsubishi Lancer Evo IX), +9:39,4
9. Thomas Kvam (Ford Escort Cosworth), +9:59,7
10. Bernt Kollevold (Toyota Celica ST205), +10:54,8

Ieskats “Rally Finnskog 2015” sacensībās:

Teksts: 4rati.lv
Foto: rallye-magazin.de

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *