Pēc nedēļas aizraujošais LMT Latvijas rallija čempionāta fināls

Info: Viesturs Saukāns
Foto: Zigismunds Zālmanis(Skandi Auto)

Lielākā „LMT” Latvijas rallija čempionāta intriga valda N4 klasē, kurā divu punktu robežās ir trīs ekipāžas. Vadībā atrodas „RAMI R-evolution Racing” ekipāža Aivis Egle/Mārtiņš Jerums. Bijušā vairākkārtējā Latvijas čempiona Egles uzdevums būs sarežģīts – noturēt aiz sevis citas vadošās Latvijas ekipāžas Andi Neikšānu/Pēteri Dzirkalu („LMT Rallija komanda”) un Jāni Vorobjovu, kura stūrmanis „Parex Rallijā Latvija” būs Reinis Pozņaks („SEB Līzings Rallija komanda”). Prognozes, kura ekipāža būs labākā, ir dažādas, taču uzvarētāju noteiks tikai ātrumposmu kilometri, sportistu veiksme un tehnikas izturība.

N4 vadošo trijnieku kopvērtējumā vairs nevar izjaukt neviena cita ekipāža, taču pozīciju sadale aiz medaļnieku muguras būs tikpat intriģējoša.

„LMT” Latvijas rallija čempionāta N3 klasē situācija apgāzusi daudzas pirmssezonas prognozes. Vadībā, turklāt visai pārliecinoši, atrodas Ulda Brieža/Monvīda Austruma ekipāža, kas šogad aizvada debijas sezonu lielajā rallijā, iepriekš veiksmīgi startējot minirallija sacīkstēs. Viņi galveno favorītu Dana Lešča/Jāņa Vīksnas („Bensons Honda Racing”) ekipāžu apsteidz par pieciem punktiem, kas nozīmē, ka Briedim/Austrumam pietiek ar ceturto vietu, lai kļūtu par N3 klases čempioniem! Leščs/Vīksna gan saglabā vismaz „Parex Rallija Latvija” galveno favorītu statusu.

Taču ne Briedim, ne Leščam vadošās pozīcijas vēl nav garantētas: teorētiski trešajā vietā esošā Zigurda Kalniņa/Ģirta Dombrovska („AutoStils Rally Team”) vienība var kļūt pat par čempioni. Tiesa, šādā gadījumā Kalniņam/Dombrovskim jāsaņem krietna veiksmes deva. Taču cīņa par „LMT” Latvijas rallija čempionāta sudraba un bronzas medaļām būs ļoti spraiga.

„LMT” Latvijas rallija čempionāta Latvijas kausa izcīņas klasē 2WD+ galvenie kopvērtējuma uzvaras favorīti ir Artis Štrauss/Raimonds Tihonovs („Bensons Honda Racing”) un Viesturs Tilgass/Modris Žeimuts. Starp ekipāžām ir tikai trīs kopvērtējuma punkti. Lai arī Štrauss/Tihonovs uzvarējuši trijos no četriem „LMT” Latvijas čempionāta posmiem savā klasē, viņiem būs jādara viss, lai sasniegtu finišu „Parex Rallijā Latvija”, turklāt pietiekami augstā pozīcijā. Tilgasa/Žeimuta pluss ir lieliskā stabilitāte – visos iepriekšējos posmos ekipāža finišējusi otrajā vietā!

Teorētiski izcīnīt otro vietu vēl var arī Ivo Ķilpis/Artis Ceriņš, kuriem gan pēc veiksmīgā sezonas sākuma pēdējie posmi bijuši sarežģīti. Lai arī cerības uz Latvijas kausu ekipāžai ir zudušas, ir skaidrs, ka Ķilpis/Ceriņš Latvijas kausā nevar būt zemāk par trešo vietu.

Vienīgā „LMT” Latvijas rallija čempionāta klase, kurā uzvarētāji jau zināmi, ir Latvijas kausa A+ kategorija. Ivars Vasaraudzis/Valdis Spredzis („Skandi Auto Rallija komanda”) pēc uzvarām visos apmeklētajos rallijos kļuvuši sekotājiem neaizsniedzami. Taču būs interesanti vērot, kā tiks sadalītas pārējās Latvijas kausa izcīņas pjedestāla pozīcijas – uz vietu trijniekā pretendē vairākas ekipāžas ar Kasparu un Armandu Šimkus („Subaru Rally Team Latvia”) un Aleksandru Gorelovu/Igoru Skuridinu („Vega Sports”) priekšgalā.

Visai drošā situācijā komandu ieskaitē atrodas „Bensons Honda Racing” vienība un iespējams, ka vairākus gadus čempionātā startējošā komanda šogad piepildīs mērķi sasniegt Latvijas čempiones titulu. Bīstamākie sāncenši būs „Skandi Auto Rallija komanda” un „LMT Rallija komanda”. Šīs vienības, savukārt, pat, ja neapsteigs čempionāta līdervienību, ir galvenās atlikušo medaļu pretendentes.

Taču visam iepriekš minētajam ir intriģējoša piebilde. „Parex Rallijs Latvija” sacīkstē startēs vairāki līdz šim „LMT” Latvijas rallija čempionātā nestartējuši dalībnieki, to skaitā spēcīgi ārvalstu sportisti. Ja šie dalībnieki sakārtos pieteikšanās dokumentāciju tā, lai saņemtu čempionāta ieskaites punktus, praktiski visās klasēs iespējami neierasti rezultāti, kas var ietekmēt cīņu par Latvijas čempiontituliem un Latvijas kausa izcīņas uzvarām! Nav šaubu – šis apstāklis sacīksti padara īpaši intriģējošu!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *