NJ Racing komanda rallijā Sarma 2011 cīnās līdz galam

Info: Iveta Kaminska
Foto: Olafs Berķis

Rallijā „Sarma 2011″, kas 12. un 13. februārī notika Alūksnes un Gulbenes apkaimē, “NJ Racing” rallija komandas (Ventspils) visas trīs ekipāžas veiksmīgi sasniedza finišu. Ekipāža Nauris Berķis/ Arvis Piķis (Mitsubishi Lancer Evo 8) rallija ieskaitē 75 ekipāžu konkurencē absolūtajā vērtējumā ierindojās 16. vietā, nodrošinot 7. vietu grupā A Pluss un iegūstot pirmos ieskaites punktus. Savukārt ekipāža Jānis Berķis/ Edgars Čeporjus (Ford Fiesta), kuri startēja gan rallija, gan rarallijsprinta ieskaitēs, pēc tehniskām problēmām otrajā ātrumposmā un atrašanās rezultātu tabulas lejas galā, spēja pakāpties līdz 13. vietai rallija 2WD grupā, kas gan nenodrošināja ieskaites punktus, bet rallijsprinta ieskaitē 2WD Open viņi bija ātrākie un izcīnīja pirmo vietu. Trešā “NJ Racing” ekipāža Edijs un Kārlis Bergmaņi (Mitsubishi Lancer EVO) starēja rallijsprinta ieskaitē un 49 ekipāžu konkurencē izcīnīja augsto 5. vietu gan absolūtajā vērtējumā, gan 4WD+ grupā.

Ekipāža Nauris Berķis/ Arvi Piķi, pēc neveiksmīgiem startiem sezonas sākumā, rallijā “Sarma 2011” kā galveno mērķi sev uzstādīja sasniegt finišu. “Parasti pirmajos ātrumposmos braucu mierīgi, bet tuvojoties sacensību finišam, kāpinu tempu. Šajā sezonā mums nebija izdevies patrenēties, jo pirmajā posmā Utenā pievīla tehnika, bet pēc tam es saslimu ar gripu. “Sarmā” ļoti gribējām sasniegt finišu, tāpēc braucu piesardzīgi. Sacīkstes vidū sākām salīdzināt savus laikus ar konkurentiem un jutu, ka varam paspēkoties. Sestajā ātrumposmā izdevās uzrādīt ceturto labāko laiku grupā, bet pēdējos ātrumposmos pat apsteigt divus konkurentus. Rallijs “Sarma” tiešām bija skaists rallijs un esam pilnībā apmierināti. Arī tehnika šoreiz nepievīla. Rezultātus vienmēr salīdzinām ar absolūto vērtējumu, tāpēc par 16. vietu tik spēcīgā konkurencē esam priecīgi. Jāmācās laikus ieskrieties no sacensību pirmā ātrumposma,” nosmej Nauris Berķis.

Piedzīvojumiem raibu ralliju aizvadīja Jānis Berķis un Edgars Čeporjus. “Pēc pirmā posma Utenā, kurā finišējām trešie, “Sarmā” mūsu galvenais mērķis bija noskaidrot, cik spēcīgi esam un kur ir mūsu patiesā vieta,” stāsta Jānis Berķis. “Jau pirmajā ātrumposmā uzrādījām otro labāko laiku, piekāpjoties tikai ekipāžai Jānis Kārkliņš/Reinis Pozņaks. Diemžēl pēc sadursmes ar valni otrajā ātrumosmā “nobruka” ātrumkārba, finišu gan veiksmīgi sasniedzām, bet nokavējām laika kontroli un ieguvām piecu minūšu sodu. Bija skaidrs, ka cīņa par ieskaites punktiem 27 ekipāžu konkurencē mūsu grupā vairs nav iespējama. Ralliju turpinājām ar sākotnējo mērķi un pārliecinājāmies, ka varam būt gana ātri. Trešajā ātrumposmā uzrādījām ceturto laiku, piektajā un septītajā – jau otro, bet pēdējo – veicām visātrāk. Lai gan šoreiz punktus neguvām, rallijs “Sarma” mums ļoti patika. Redzam, ka Utenā sasniegtā trešā vieta, nebija nejaušība. Prieks par to, ka varam un spējam iespraukties starp stiprākajiem,” rezumē Jānis Berķis. Rallijsprinta 2WD Open ieskaitē ekipāža Jānis Berķis/ Edgars Čeporjus izcīnīja pirmo vietu.

Trešā “NJ Racing” ekipāža Edijs un Kārlis Bergmaņi ļoti priecājās par izcīnīto 5. vietu rallijsprinta sacensībās gan absolūtajā vērtējumā 49 ekipāžu konkurencē, gan savā 4WD+ grupā. Sīva cīņa par sekundēm bija visu sacensību. “Trasē īpaši nekļūdījāmies, arī ar jauno automašīnu Mitsubishi Lancer EVO esam jau daļēji sapratušies, ” apmierināti ir brāļi.

Komandas “NJ Racing” rezultāti rallijā “Sarma 2011” parādīja, ka visām trim ekipāžām potenciāls ir, braucēji ir konkurētspējīgi, atliek tik trenēties un noturēt stabilitāti.

“NJ Racing” komandas gaitām varat sekot komandas oficiālajā mājaslapā www.njracing.lv

Komandu atbalsta firmas SIA “N&J”, “Latvijas Avīze”, “Coca Cola”, SIA “Baltimar VT”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *