Andis Neikšāns un Pēteris Dzirkals izcīna uzvaru Latvijas čempionāta ieskaitē rallijā Sarma 2011

Info: Normunds Avotiņš
Foto: Jānis Avotiņš

Rallijā „Sarma 2011″, kas 12. un 13. februārī notika Alūksnes un Gulbenes apkaimē, Latvijas Mobilā Telefona rallija komandas pilots Andis Neikšāns kopā ar stūrmani Pēteri Dzirkalu izcīnīja jau otro uzvaru Latvijas čempionāta ieskaitē šajā sezonā. Rallija kopvērtējumā ekipāža ieņēma 3. vietu, piekāpjoties vien igauņu braucējiem Otam Tānakam un Georgam Grosam, kas startēja ar jaudīgākiem automobiļiem. „Lai gan Tanāks startēja N4 ieskaitē tāpat kā mēs, objektīvi S2000 klases automašīna ir pavisam cita līmeņa tehnika. Ne velti pasaules čempionātā N4 un S2000 automobiļi sadalīti atsevišķās klasēs PWRC un SWRC,” skaidro A. Neikšāns. „Līdz ar to mēs pat necentāmies panākt Tanāku, un par katru cenu izcīnīt 1. vietu N4 klasē absolūtajā ieskaitē. LRČ vērtējumā galu galā tik un tā bijām ātrākie, – tuvāko sāncensi finišā apsteidzām par vairāk kā 18 sekundēm!” Pēdējā, astotajā rallija ātrumposmā A. Neikšāns/P. Dzirkals izvēlējās saudzīgāku taktiku. Tādējādi pārsvars pār konkurentiem no gandrīz 40 sekundēm priekšpēdējā ātrumposmā saruka vairāk kā uz pusi, taču uzdevums tika izpildīts droši un ar rezervi.

Trauksmainu ralliju Gulbenes pusē aizvadīja Māris Neikšāns un Ringolds Bērziņš. Rallija pirmajos ātrumposmos šķita, ka Latvijas Mobilā Telefona rallija komanda atkārtos Utenas rallijā parādīto sniegumu – dubultuzvaru LRČ ieskaitē N4 klasē. Taču ārkārtīgi straujais temps, cenšoties turēt līdzi sāncenšiem ar jaunāku rallija tehniku, izraisīja sīku kļūdu 5. ātrumposmā. Aizķeršanās sniega kupenā, kuru rallija „Sarma 2011″ trase malā netrūka, atsvieda ekipāžu uz 8. vietu kopvērtējumā. „Atlikušie trīs ātrumposmi pagāja centienos atgūt zaudētās sekundes,” stāsta Māris Neikšāns, „viss gandrīz izdevās, pēc PS-7 mums pietrūka nieka divu sekunžu, lai atgrieztos sākotnējā pozīcijā. Taču izšķirošajā, 8. ātrumposmā mēs pārsitām sava Mitsubishi Evo IX riepu, un zaudējām 20 minūtes.” Par spīti pieticīgajai vietai „Sarma 2011″ rezultātu tabulā Māris uzskata, ka kopā ar Ringoldu aizvadījis lielisku ralliju, kurš, iespējams, ir pēdējais Latvijas čempionātā ar Evo IX sacīkšu automašīnu.

Rallija „Sarma 2011″ rezultāti:
1. Georg Gross/Raigo Mōlder Ford Focus WRC A plus 1:01:09.87
2. Ott Tanak/Kuldar SikkFord Fiesta S2000 N4 +0.93
3. Andis Neikšāns/Pēteris Dzirkals Mitsubishi Lancer EVO X N4 +2:07.03
4. Jānis Feldmanis/Anrijs Jesse Mitsubishi Lancer EVO X N4 +2:25.33
5. Jānis Vorobjovs/Guntars Zicāns Mitsubishi Lancer EVO X N4 +2:26.16
6. Raul Jeets/Andrus Toom Mitsubishi Lancer EVO IX N4 +3:13.18
7. Mārtiņš Svilis/Aivis Aizsilnieks Mitsubishi Lancer EVO VIII A plus +3:15.83
8. Deividas Jocius/Gediminas Žliubas Mitsubishi Lancer EVO IX A plus +3:32.83
9. Raimonds Kisiels/Arnis Ronis Mitsubishi Lancer WRC A plus +4:18.74
10. Jānis Dūcis/Aivars Anevics Mitsubishi EVO IX N4 +4:24.07

LMT rallija komandas gaitām varat sekot komandas oficiālajā mājaslapā www.neiksans.lv.

Komandas ģenerālsponsors kopš 2004. gada ir Latvijas Mobilais Telefons. Sponsori ir LEC un Samsung Electronics Baltic, atbalstītāji – Neste Latvija, Inter-Riga, SHARP. Tehnisko nodrošinājumu sniedz Neiksans Rally Sport, ASRT, Samsonas transmission un ProRacing.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *