Mūsējiem atzīstams sniegums rallijā “Põlva Rally 2008”

Info; Foto: rally.ee

Sestdien Igaunijā tika aizvadīts Igaunijas rallija čempionāta pirmais posms “Põlva Rally 2008”, kurā piedalījās arī trīs ekipāžas no Latvijas. Patīkami, ka finišā visas trīs ekipāžas atradās pirmajā astotniekā.

Uz šo ralliju no Latvijas devās “SEB Unilīzinga” rallija komandas ekipāža Jānis Vorobjovs/Guntis Ervalds, kā arī “Parex Līzings Rally Team” komanda Mārtiņš Būčiņš/Renārs Francis un Ivars Caune/Vladimirs Barinovs.

Rallijam kopā bija pieteikušās 94 ekipāžas, taču finišu šajā dubļiem bagātajā rallijā sasniedza vien 64 piloti. Sākotnēji bija plānots, ka pilotiem nāksies veikt astoņus ātrumposmus, taču pēdējie divi posmi tika atcelti, jo tie praktiski bija neizbraucami.

Pēc diviem veiktiem ātrumposmiem rallija vadībā bija izvirzījusies Margusa Muraka/Silvera Kutta ekipāža, kuri par trīs sekundēm apsteidza Margusu Remaku/Urmasu Rosimu. Sestajā vietā bija Būčiņš, bet astotais un devītais attiecīgi Caune un Vorobjovs. Turpmākos divus ātrumposmus no mūsu pilotiem visātrāk veica Vorobjovs, līdz ar to pietuvojoties septītās vietas ieguvējam Kauram. Piektajā ātrumposmā uzvarēja Rainera Ausa ekipāža, bet otro ātrāko laiku uzrādīja Vorobjovs, kas tādejādi kopvērtējumā pakāpās uzreiz uz piekto vietu.

Pēdējā ātrumposmā piekto laiku uzrādīja Caune, bet Vorobjovam bija tikai devītais rezultāts, kas kopvērtējumā viņu ierindoja piektajā vietā. Līdz ceturtajai vietai viņu šķīra nieka 0,3 sekundes. Sestajā vietā palika Būčiņš, kurš Vorobjovam zaudēja 2,5 sekundes, bet Caune ierindojās astotajā vietā, kur rallija uzvarētājam zaudēja 54 sekundes, bet Būčiņam – sešas.

Pirmās trīs vietas šajā rallijā izcīnīja mājinieki. Pirmā finišēja Margusa Muraka ekipāžā, kas par 19 sekundēm apsteidza Remaku, bet trešais, zaudējot 29 sekundes, bija Tanaks.