Mārtiņš Sesks un Renārs Francis uzvar rallijā ‘Alūksne 2023’

Mārtiņš Sesks un Renārs Francis kļuvuši par rallija “Alūksne 2023” uzvarētājiem, finišā ar ievērojamu pārsvaru uzveicot visus pretiniekus. Latviešu ekipāžas šajās sacensīnbās izcīnīja dubultuzvaru, otrajā vietā finišējot Emīlam Blūmam un Didzim Eglītim, kuri guvuši pirmo vietu savā klasē.

Alūksnes rallijs atkal norisinājās pēc vairāku gadu pārtraukuma. Sacensības sākās jau piektdienas vakarā, kad dalībniekiem pa tumsu bija jāaizvada divi šī rallija garākie ātrumposmi. Savukārt sestdien tika veikti vēl astoņi dopi.

Piektdien pirmajā ātrumposmā ātrākā bija igauņa Gregora Jētsa ekipāža, kas uz starta stājās ar “Škoda Fabia Rally2 evo” automašīnu. Tikmēr Sesks/Francis Alūksnē startēja ar jauno “Škoda Fabia RS Rally2” spēkratu un vadību pārņēma pēc otrā ātrumposma.

Šodien Seska ekipāža turpināja turēt līderpozīciju, vienubrīd bija jau deviņas sekundes priekšā Jētsam, taču tad konkurenti atkal pietuvojās un pēc astoņiem ātrumposmiem atstatums bija vairs tikai četras sekundes. Devītajā dopā Jētss nenoturējās uz ceļa un avarēja, no sacensībām izstājoties. Sesks/Francis sasniedza finišu kā uzvarētāji gan absolūtajā ieskaitē, gan LRČ2 grupā.

Lielisku sniegumu rallijā nodemonstrēja Emīla Blūma/Didža Eglīša ekipāža, kas startēja ar “Mitsubishi Lancer Evo IX”. Sacensību gaitā izdevās pacelties par vairākām pozīcijām uz augšu un pēc Jētsa neveiksmes nokļūt jau otrajā vietā. Finišā viņi uzvarētājiem zaudēja gandrīz pusotru minūti, bet triumfēja savā LRČ5 grupā. 15 sekundes vēlāk finišu sasniedza igauņa Timmu Korges ekipāža (“Mitsubishi Lancer Evo X”).

Astoņu ātrumposmu ietvaros Alūksnē notika arī Latvijas rallijsprinta čempionāta posms. Tajā pārliecinoša uzvara Marekam Švarcam-Švampānam ar Armandu Lūkinu, kuri atkal startēja ar “Subaru Impreza”. Vairāk nekā minūti zaudēja Mārtiņš Ķikusts/Raitis Ķikusts (“Mitsubishi Lancer Evo VII”), trešajā vietā ierindojās Vigo Rubenis/Kristaps Eglīte (“Subaru Impreza”).

Rallija “Alūksne 2023” rezultāti:

Visi rezultāti >>

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *