LMT Latvijas rallija čempionāts 2007 ir noslēdzies

Info: LAF preses dienests
Foto: Fotoaģentūra “4rati”

Nedēļas nogalē Jūrmalā, Tukuma un Madonas rajonā norisinājās septītais un izšķirošais LMT Latvijas rallija čempionāta posms rallijs „Latvija 2007″. Čempiona titula ieguvēji bija jānoskaidro pilnpiedziņas N4 klasē un komandu ieskaitē. Savukārt, N3 klasē, A+ un AL 2000 klasēs bija jānoskaidro sudraba un bronzas ieguvēji.

Pilnpiedziņas N4 klasē pirms izšķirošā posma piecām ekipāžām bija teorētiskas iespējas izcīnīt 2007.gada LMT Latvijas rallija čempiona titulu. Tomēr visreālāk uz augstāko godalgu pretendēja Jāņa Vorobjova/Gunta Ervalda un Anda Neikšāna/Pētera Dzirkaļa (abas Mitsubishi Lancer Evo 9) ekipāžas. Abas pretendentes pirms rallija starta šķīra 5 punkti kopvērtējumā, kas Vorobjova ekipāžai ļāva finišēt pat 3.vietā rallijā, pie nosacījuma, ja Andris Neikšāns uzvarētu. Kārtis pašmāju braucējiem sajaukt bija sagatavojušies Skandi Auto rallija komanda, kas uz startu pieteica 2007.gada Somijas čempionu un vicečempionu N4 klasē – Jari Ketomā un Juha Salo ekipāžas. Jāatzīmē, ka Ketomā startē LMT Latvijas rallija čempionāta ieskaitē.

Jau sacensību sākumā pārliecinošā vadībā izvirzījās Somijas čempions Jari Ketomā, kuram sekoja Jāņa Vorobjova ekipāža. Pēc pirmajā dienā veiktajiem sešiem ātrumposmiem Vorobjovs/Ervalds ierindojās 2.vietā, 13 sekundes atpaliekot no Ketoma ekipāžas, bet 3.vietā ierindojās Andis Neikšāns/Pēteris Dzirkals, zaudējot vēl piecas sekundes līderim. Sacensību otrajā dienā savas pozīcijas uzlaboja Salo ekipāža, apsteidzot Latvijas sportistus un paceļoties līdz otrajai vietai rallijā. Lai arī cīņa par čempionu titulu tika prognozēta sīva līdz pēdējiem metriem, jau pēc otrās dienas pirmajiem ātrumposmiem kļuva skaidrs, ka čempiona titulu Vorobjovam/Ervaldam atņemt var tikai pašu pieļauta kļūda vai tehniska neveiksme. Rallija finišā ātrākā Latvijas ekipāža rallijā „Latvija 2007″ ieņēma 3.vietu, zaudējot abiem somu viesiem, bet čempionāta kopvērtējumā izcīnot uzvaru. Andis Neikšāns/Pēteris Dzirkals rallijā finišēja 4.vietā, un čempionāta kopvērtējumā izcīnīja sudraba godalgu. Cīņā par bronzu Mārtiņš Būčiņš otrajā rallija dienā atguvās pēc salīdzinoši lēna starta un, finišējot 5.vietā rallijā, izcīnīja LMT Latvijas rallija čempionāta bronzas medaļas. Visas minētās ekipāžas startē ar Mistubishi Lancer Evo 9.

Aizraujošā cīņa N4 klasē visas sezonas garumā ir tieši tas, kas saista skatītājus un līdzjutēju tūkstošus trases malās.

N3 klasē čempiona tituls bija izšķirts jau pēc rallija „Aukštaitija”, kad par čempionu otro sezonu pēc kārtas kļuva Dans Leščs/Jānis Vīksna (Honda Civic Type-R). Rallijs „Latvija 2007″ noteica sudraba un bronzas medaļu ieguvējus. Pēc Arvja Vecvagara/Ainara Kalniņa (Renault Clio) izstāšanās pirmajā rallijā dienā, kā arī Arta Štrausa nestartēšanas, visreālākās iespējas pakāpties uz otro vietu čempionātā ieguva strauji progresējusī liepājnieku ekipāža Mārtiņš Meldrājs/Gundars Vītols (Renault Clio). Meldrāja ekipāža savu iespēju garām nepalaida un, finišējot 7.vietā rallijā (3. vietā LMT Latvijas rallija čempionāta ieskaitē), izcīnīja sudrabu 2007.gada sezonā. Nestartējot rallijā „Latvija 2007″, par bronzas ieguvējiem LMT Latvijas rallija čempionātā kļuva Arta Štrausa/Raimonda Tihonova ekipāža.

Jāatzīmē jaunā Latvijas rallija talanta Jāņa Kārkliņa (Renault Clio) aizraujošā cīņa ar Somijas N3 klases 2007.gada čempionu Jonasu Lindroosu (Honda Civic Type-R). Pirmajos rallija ātrumposmos vadībā izvirzījās Lindroos, tomēr pēc četriem asfalta seguma ātrumposmiem vadību pārņēma Kārkliņš. Abas ekipāžas pēc rallija pirmās dienas šķīra 3,4 sekundes. Arī otrās dienas pirmajā ātrumposmā ātrāks bija Kārkliņš, palielinot pārsvaru līdz 4,9 sekundēm. Tomēr 8.ātrumposmā Lindroos atguva 5,7 sekundes un vadību. 9.ātrumposmā ātrāks par 10 sekundēm atkal bija Kārkliņš, tomēr 10. un 11.ātrumposmā Lindroos izrādījās par mata tiesu ātrāks un sacensību noslēgumā apsteidza Kārkliņa ekipāžu par 4,89 sekundēm. Ņemot vērā, ka rallija „Latvija 2007″ ceļi bija nezināmi abām ekipāžām, nākas secināt, ka šāda cīņa ar Somijas ātrāko jauno braucēju ir nopietns Jāņa Kārkliņa pieteikums cīņai par 2008.gada čempionu titulu.

Latvijas kausa izcīņas klasēs A+ un AL 2000 rallijam „Latvija 2007″ bija jāizšķir pjedestālu otro un trešo vietu liktenis, jo kausa ieguvēji abās klasēs bija zināmi jau pēc „Kurzmes” un „Aukštaitijas”. Par A+ klases uzvarētājiem jau divus posmus pirms sezonas beigām bija kļuvuši Ivars Vasaraudzis/Valdis Spredzis. Bet par AL 2000 klases kausa ieguvējiem vienu posmu pirms sezonas beigām kļuva Egils Īle/Māris Īle. Finišējot 8.vietā absolūti un 1.vietā savā klasē, rallijā „Latvija 2007″, otro vietu sezonā izcīnīja vecmeistars Ivars Caune ar stūrmani Vladimiru Barinovu. Arturs Priednieks/Jānis Kirkovlads kausa izcīņas noslēgumā ieņēma 3. vietu.

AL 2000 klasē otrā un trešā vieta sezonas kopvērtējumā bija jāsadala Gintara Ozoliņa un Normunda Verbeļa ekipāžām. Rallijā „Latvija 2007″ abas ekipāžas finišu nesasniedza, tādēļ sezonas noslēgumā Gintars Ozoliņš/Māris Spēlmanis ieņem 2. vietu, bet Normunds Verbelis/Igors Bartaščenoks 3.vietu.

Spraiga cīņa bija paredzama par 2007.gada čempionu titulu komandu ieskaitē. Pirms pēdējā posma rallija „Latvija 2007″ vadībā atradās „Liepājas rallija komanda 1″, no kuras par 8 punktiem atpalika „Skandi Auto rallija komanda”. Izcīnot maksimālo punktu skaitu, komandu ieskaitē rallijā „Latvija 2007″ par čempioniem kļuva „Skandi Auto rallija komanda”, kuru sezonas izšķirošajās sacensībās pārstāvēja Jari Ketoma un Jāņa Kārkliņa ekipāžas. „Liepājas rallija komandai 1″ čempionāta sudrabs, bet „Latvijas Mobilā Telefona rallija komandai” bronza.

2007. gada LMT Latvijas rallija čempionāta kopvērtējums:

N4 klase:

 1. Jānis Vorobjovs/Guntis Ervalds – 46
 2. Andis Neikšāns/Pēteris Dzirkals – 36
 3. Mārtiņš Būčiņš/Renārs Francis – 34

N3 klase:

 1. Dans Leščs/Jānis Vīksna – 58
 2. Mārtiņš Meldrājs/Gundars Vītols – 33
 3. Artis Štrauss/Raimonds Tihonovs – 30

A+ klase:

 1. Ivars Vasaraudzis/Valdis Spredzis – 52
 2. Ivars Caune/Vladimirs Barinovs – 46
 3. Artūrs Priednieks/Jānis Kirkovalds – 34

AL 2000 klase:

 1. Egils Īle/Māris Īle – 41
 2. Gintars Ozoliņš/Māris Spēlmanis – 27
 3. Normunds Verbelis/Igors Bartaščenoks – 22

Komandu ieskaite:

 1. Skandi Auto rallija komanda – 87
 2. Liepājas rallija komanda 1 – 84
 3. Latvijas Mobilā Telefona rallija komanda 64

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *