Liepājas rallisti izcīna piecas medaļas

Info: Liepājas Rallija Komanda

Liepājas rallisti, pēc noslēdzošā čempionāta posma rallija „Latvija” ir izcīnījuši komandu vērtējuma otro vietu, bet četras no astoņām komandas ekipāžām ieguvušas godalgas klašu vērtējumos – čempiona un vicečempiona titulus N3 grupā izcīnījuši Leščs/ Vīksna un Meldrājs/ Vītols, prestižajā N4 grupā Būčiņš/ Francis izcīnījuši bronzas godalgu, bet AL2000 klasē Verbeļa/ Bartaščenoka ekipāža šogad ir bijusi trešā labākā. Līdz ar to tieši Liepājas rallisti šogad ir izcīnījuši vislielāko medaļu skaitu Latvijas rallija čempionātā.

Uz rallija „Latvija 2007″ starta izgāja visas astoņas Liepājas Rallija Komandas ekipāžas. Rallija pirmā diena liepājniekiem neizskatījās tik cerīga Būčiņa/ Franča ekipāžai pirmajā ātrumposmā radās problēmas ar stenogrammu, kā rezultātā līderiem tika zaudētas vairāk kā 20 sekundes, un tika pazaudēts arī braukšanas ritms. Dans Leščs nejutās pārliecināts četros asfalta ātrumposmos, kā rezultātā palaida sev garām komandas biedru Mārtiņu Meldrāju. Taču vislielāko neveiksmi piedzīvoja Guntars Krieviņš, kura auto pēc izslīdēšanas Jūrmalas pilsētas ātrumposma vienā no pagriezieniem atsitās pret trases norobežojumu, un rezultātā ekipāžai nācās izstāties.

Otrā sacensību diena tika aizvadīta jau Madonas apkārtnē pa grunts ceļiem, un galvenais uzdevums bija atgūt zaudēto, kas arī tika veiksmīgi darīts.

Mārtiņš Būčiņš, pēc ne pārāk veiksmīgiem dienas pirmajiem ātrumposmiem, uzrādīja laikus labāko pieciniekā turpmākajos dopos, un pietuvojās piektajā pozīcijā esošajam Aivim Eglem. Astoņu sekunžu atstarpi sadeldēt ir gandrīz neiespējami, taču Būčiņš pierādīja pretējo, un pēdējā ātrumposmā bija par desmit sekundēm ātrāks, uzrādot otro labāko laiku ātrumposmā. Cīņa ar Egli vienlaikus bija arī cīņa par čempionāta bronzas godalgu N4 grupā, kurā šoreiz uzvarēja liepājnieki.

Tieši tāpat ātrumposmu pa ātrumposmam uz augšu cīnījās Viktora Lebedeva/ Māra Deklaus ekipāža. Pēc pirmās dienas viņi ierindojās tikai 18. vietā, lielā mērā tāpēc, ka vienā no pilsētas ātrumposmiem līkumā noslāpa Viktora Mitsubishi, un, to iedarbinot, tika zaudētas vairāk kā desmit sekundes. Otrajā dienā Viktors aizcīnījās līdz pat devītajai pozīcijai absolūtajā vērtējumā, taču tieši tāda pat kļūda notiek pēdējā ātrumposma pašās beigās – pirms pagrieziena noslāpst dzinējs, un Viktora auto paliek karājoties uz ceļa malas. Kamēr piesteidzas skatītāji auto izstumt uz ceļa, kamēr tiek piedarbināts motors – zaudētas dārgās sekundes, un arī viena vieta – finālā Lebedevs ir desmitajā vietā absolūti un devītā N4 klasē.

Trešo vietu A-plus klasē pēdējā ātrumposmā izrauj Uldis Sesks ar Aneti Sesku. Pirms pēdējā ātrumposma liepājniekiem par pussekundi priekšā ir brāļi Šimkusi, bet Sesku ģimenes ekipāža ātrumposmā ir par 15 sekundēm ātrāki – tas nodrošina drošu trešo vietu klasē. Anetei šis bija tikai otrais starts Latvijas čempionātā – pirmais rallijs stūrmaņa krēslā bija čempionāta pirmajā posmā Sarmā.

Meldrājs/Vītols izcīna vicečempiona titulu

Ja Dans Leščs/ Jānis Vīksna uz rallija „Latvija” starta iziet jau kā šī gada čempioni, tad Mārtiņam Meldrājam/ Gundaram Vītolam šī ir iespēja izcīnīt vicečempiona titulus. Jau pirmajā ātrumposmā ar ātrumkārbas defektu izstājas liepājnieku galvenie konkurenti Arvis Vecvagars/ Ainārs Kalniņš, kas nozīmē, ka liepājniekiem ir jānobrauc vismaz pa piekto vietu klasē, lai apsteigtu gan Vecvagaru, gan Arti Štrausu, kas šajā rallijā nestartē. Taču tieši cenšoties braukt prātīgi, tiek pieļautas kļūdas, un devītajā ātrumposmā dzeltenais Renault noskrien no ceļa un veic pārsimt metrus pa pļavu. Viss beidzas laimīgi, un Meldrājs finišā ir trešajā vietā Latvijas čempionāta ieskaitē – vairāk nekā pietiekami vicečempiona titula izcīnīšanai. Šādu panākumu liepājnieki iegūst jau otrajā sezonā lielajā rallijā. Līdz ar to N3 grupas pjedestāla divi augstākie pakāpieni šosezon tiek liepājniekiem.

Dans Leščs savukārt mēģina ķert rokā kuplā pulkā uz ralliju sabraukušos somu braucējus ar Hondām. Šim mērķim patraucē pēdējā ātrumposma vidū uz akmens pārsistais ritenis, un pusi ātrumposma veicot ar pliku disku, tiek zaudēts ļoti daudz laika – kaut arī Latvijas ieskaitē Dans saglabā otro vietu, N3 grupas kopvērtējumā tikai piektie.

Stabili AL2000 klasē pa trasi traucas Normunds Verbelis/ Igors Bartaščenoks – pirms pēdējā ātrumposmā viņi ieņem otro pozīciju klasē, un tas padara ekipāžai iespēju izcīnīt otro vietu sezonas kopvērtējumā savā klasē pavisam reālu – nepieciešams tikai finišēt. Taču liktenis izspēlē savu kārti – nolūzt priekšējais ritenis, auto paliek nevadāms un noskrien no ceļa pēdējā ātrumposmā. Kā atzīst pilots, tās ir sekas uzbraukšanai uz apmales pirmās dienas pilsētās ātrumposmā – saņemtais trieciens bija radījis plaisu piekares detaļā, un īsi pirms rallija finiša tā vairs neizturēja. Taču sezonas iepriekšējos posmos iekrātais punktu pārsvars nodrošināja ekipāžai trešās vietas saglabāšanu.

Liepājas Rallija Komandai kopumā sekmīgais Latvijas rallija čempionāts šogad ir noslēdzies. Komandas pirmais sastāvs izcīnījis otro vietu, bet otrais sastāvs – piekto vietu komandu vērtējumā. Četras ekipāžas sezonas izskaņā kāps uz goda pjedestāla klašu ieskaitēs.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *