LMT Latvijas rallija čempionāta fināls: nianses, kas pievērš uzmanību. 2. daļa

Info: Viesturs Saukāns
Foto: Fotoaģentūra “4rati”

„LMT” Latvijas rallija čempionāta pēdējā posmā „Parex Rallijā Latvija”, kas sāksies šo sestdien 4. oktobrī Jūrmalā, startēs divas Lielbritānijas jauno rallija talantu ekipāžas. N3 klasē uz starta dosies 16 gadus vecais Tomass Keivs ar stūrmani Džemmu Praisu, kā arī 15 gadus vecais Tomass Klarks ar stūrmani Egiju Fosteri. Ļoti iespējams, ka Latvijas rallija trases ļaus Lielbritānijai iegūt jaunus WRC līmeņa talantus. Tomass Keivs tieši šajā nedēļas nogalē var nodrošināt nepieciešamo licenci, lai startētu pasaules čempionāta posmā — Velsas rallijā Lielbritānijā.

Ja Tomasa Keiva starts „LMT” Latvijas rallija čempionāta pēdējā posmā izdosies bez rupjām kļūdām, viņš, izcīnot nepieciešamo licenci, kļūs par jaunāko rallija braucēju gan Lielbritānijas, gan Latvijas vēsturē, kurš startējis pasaules autorallija čempionāta posmā. Jāpiebilst, ka 16 gadus vecais Keivs sezonu aizvada ar Latvijas Automobiļu federācijas izdotu sportista licenci, kas nozīmē, ka Lielbritānijas rallijā viņš formāli būs Latvijas sportists.

Tomass Keivs („Parex Rallijā Latvija” Nr.70): „Ar nepacietību gaidu „Parex Rallija Latvija” startu. Ātrumposmi šķiet ļoti izaicinoši un nepiedos nevienu ekipāžas kļūdu. Neapšaubāmi, šī būs interesanta sacīkste. Rallijs būs mana šī gada pēdējā sacīkste Latvijā, tāpēc vēlos sezonu noslēgt ar labu sniegumu, kas noteikti palīdzēs man gatavoties decembra pasaules čempionāta posmam — Lielbritānijas rallijam!”

Pīters Keivs, pilota tēvs: „Šī noteikti būs viena no Toma sezonas lielākajām sacensībām. „Parex Rallijs Latvija” būs pēdējais lielais izaicinājums, kas laba iznākuma gadījumā ļaus izcīnīt licenci startam Lielbritānijas rallijā. Tā kā likme ir tik augsta, Tomass sacīksti aizvadīs ātri, taču droši. Viņa uzdevums šajā rallijā – mācīties un sasniegt finišu.”

Tomasa Keiva stūrmane Džemma Praisa ir ļoti pieredzējusi rallija sportiste un aizvadījusi šajā ampluā vairākus pasaules čempionāta posmus. Darbojoties „Junior Rallying” programmas ietvaros viņa ir tiešā Tomasa Keiva trenere.

Džemma Praisa, stūrmane: „Šī rallija ātrumposmi ir ļoti viltīgi, jo ietver gan liela ātruma, gan šauru un līkumotu ceļu sekcijas. Rīkotāji krietni pastrādājuši izvēloties sacīkstes ceļus. Esmu pārliecināta, ka rallijs būs smaga pārbaude, bet vienlaicīgi sniegs milzīgu baudu. Mūsu mērķis ir sasniegt finišu, lai nodrošinātu Tomam nepieciešamo licenci, taču tāpat plānojam ātrumposmus aizvadīt, gūstot maksimālu baudu un sajūsmu!”

Tomasam Klarkam „LMT” Latvijas rallija čempionāta pēdējais posms būs pirmā lielā rallija sacensība pēc aizvadītiem vairākiem startiem Latvijas rallijsprinta čempionātā. Speciālisti atzīmē 15 gadus vecā Klarka rallijsprinta posmos demonstrēto progresu un tiek prognozēts, ka pēc dažiem gadiem viņš var kļūt par vienu no Lielbritānijas vadošajiem rallija pilotiem. Izstrādātā programma paredz, ka Tomass Klarks nākamgad aizvadīs pilnu Latvijas autorallija čempionāta sezonu, krājot pieredzi un ātrumposmu kilometrus.

Tomass Klarks („Parex Rallijā Latvija” Nr.69): „Esmu ļoti pagodināts, ka Latvijas Automobiļu federācija uzaicināja mani piedalīties „Parex Rallijā Latvija”. Šī noteikti būs smaga sacīkste, taču esmu laimīgs, ka man dota šāda iespēja.”

Saimons Klarks, pilota tēvs: „Šī sacīkste ir lielākais mūsu sezonas notikums un Tomam tas neapšaubāmi ir izaicinājums – gan viņa fiziskajām, gan psiholoģiskajām spējām. Būs interesanti vērot, kā viņš stāsies pretī šīm grūtībām!”

Tomasa Klarka stūrmane Egija Fostere atzīst, ka „Parex Rallija Latvija” trase pierakstīšanas laikā sagādājusi jaunajam pilotam pārsteigumus par sacīkstes garumu un sarežģītību.

Egija Fostere, stūrmane: „Mūsu ekipāžas galvenais uzdevums būs sasniegt finišu. Salīdzinājumā ar līdz šim aizvadītajām Latvijas rallijsprinta sacensībām „Parex Rallija Latvija” distance ir ievērojami garāka. Darīsim visu, lai mūsu brauciens būtu ar pēc iespējas mazāku riska devu!”

Jaunie Lielbritānijas rallija piloti Latvijā startē „Junior Rallying” programmas ietvaros. Lielbritānijas programma izveidota ar mērķi dot iespēju jaunajiem sportistiem spert soļus rallija karjeras virzienā jau no 14 gadu vecuma. Jāpiebilst, ka līdz šim „Junior Rallying” ietvaros sadarbībā ar Latvijas Automobiļu federāciju sacīkstēs Latvijā startējuši jau pieci jaunie britu sportisti. Savukārt „Parex Ralliju Latvija” klātienē vēros vēl vairāki jaunie piloti un viņu pārstāvji, vēlāk lemjot par iesaistīšanos „Junior Rallying” programmā.

Vairāk informācijas par Lielbritānijas jaunajiem rallija sportistiem: www.juniorrallying.co.uk

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *