Parex Rallijs Latvija atgādina par drošības noteikumiem

Info: Andrejs Sviķis

Ar intriģējošu cīņu starp vadošajām Latvijas rallija ekipāžām un ārzemju sportistiem, kā arī citiem aizraujošiem pasākumiem autosporta cienītājiem, pavisam drīz, ceturtajā oktobrī Jūrmalā un nākamajā dienā Madonā norisināsies rudens gaidītākais autosporta notikums „Parex Rallijs Latvija”, „LMT” Latvijas rallija čempionāta pēdējais posms. Rallija organizatori arī šogad, kā katru gadu, īpašu uzmanību pievērsīs sacensību drošības noteikumiem un aicina skatītājus sacensību laikā uzklausīt un ievērot drošības dienestu norādījumus un neizturēties nevērīgi pret ierobežojumiem, kas būs noteikti rallija laikā.

„Parex Rallijs Latvija” laikā visi nepieciešamie drošības pasākumi tiek nodrošināti saskaņā ar Latvijas Automobiļu federācijas (LAF) un Starptautiskās automobiļu federācijas (FIA) noteikumiem, kā arī ievērojot Latvijas Republikas likumā noteiktās pasākumu organizēšanas kārtības prasības.

Par drošību un kārtību rallija laikā rūpēsies vairāki simti trases uzraugu, kurus varēs atpazīt pēc dzeltenajām vestēm un identifikācijas kartēm ar uzrakstu „Drošība”. Skatītāji tiek aicināti sacensību laikā uzklausīt un ievērot drošības dienestu norādījumus un neizturēties nevērīgi pret ierobežojumiem, kas būs noteikti rallija laikā.

„Parex Rallijs Latvija” organizatori norāda izvēlieties tikai drošas atrašanās vietas, ievērojot brīdinājuma zīmes un rallija oficiālo personu norādījumus. Līkumos un trases posmos, kur skatītājiem būs aizliegts stāvēt, tiks izvietotas brīdinājuma zīmes.

Arī atļautajās vietās, kur būs paredzēta rallija vērošana, skatītāji tiek aicināti ievērot drošības noteikumus, sekot līdzi sporta mašīnām, neatrasties ar muguru pret trasi.

Atgādinām, ka bez trases drošības uzrauga atļaujas rallija laikā šķērsot trasi ir kategoriski aizliegts!

Arī personīgās automašīnas pie trases piebraucamajiem ceļiem drīkst novietot tikai tā, lai netraucētu izbraukt operatīvajam transportam.

Kas jāzina, apmeklējot ralliju:

Ievērojiet zīmes un norobežojošās lentes
Ņemiet vērā trases uzraugu norādījumus
Nekādā gadījumā bez trases uzrauga atļaujas nešķērsojiet trasi
Nestāviet ar muguru pret rallija trasi
Turieties drošā attālumā no trases un sekojiet līdzi sacensību automašīnām, esiet modrs un piesardzīgs līdz trasi vispārējai kustībai atver automašīna ar zaļo karogu un bākugunīm.
Izturieties atbildīgi, kā arī palīdziet citiem atrasties drošā skatu vietā
Ievērojiet, ka laika periodi starp rallija ekipāžām var atšķirties
Neņemiet līdzi krēslus, velosipēdus vai citas lietas, kas var nejauši nokļūt uz trases vai apgrūtināt Jūsu pārvietošanos
Ja Jūs ņemiet suni, tad tam vienmēr jābūt pie siksnas
Rallija skatīšanās un alkohola lietošana nav savienojamas lietas
Nepiemēslojiet apkārtni un saudzējiet dabu

Rallijs ir ne tikai cīņa par sekundes desmitdaļām, rallijs, no līdzjutēja viedokļa raugoties, vispirms ir aizraujošas emocijas! Rallijs ir ne tikai ātrums, azarts un adrenalīns, filigrānas braukšanas un autodizaina estētikas baudījums, rallijs ir arī jautrs tusiņš draugu lokā. Taču, svinot šos rallija svētkus, būsim apzinīgi un disciplinēti, ne mirkli neaizmirsīsim par drošību! Galu galā, no tā, kā mēs katrs rūpēsimies par savu un citu skatītāju drošību, atkarīga ne tikai mūsu pašu, bet arī sportistu drošība.

„Parex Rallijs Latvija” trīs gadus pēc kārtas atzīts par Latvijas labāko ralliju un šogad ieguvis jaunu galveno atbalstītāju „Parex līzings un faktorings”. „Parex Rallijs Latvija” organizatoru galvenās prioritātes arī šogad ir piesaistīt kvalitatīvu sportistu sastāvu un padarīt ralliju maksimāli saistošu skatītājiem. Jo tieši Jūs, rallija līdzjutēji, esat tie, kuru dēļ sacensības tiek organizētas, pēc kuru līdzi jušanas alkst gan sportisti, gan organizētāji.

„Parex Rallijs Latvija” šogad norisināsies 4. un 5. oktobrī. Sacensības sāksies 4. oktobrī Jūrmalā, Jomas ielā, kur jau no plkst. 11:30 visi interesenti varēs aplūkot spēkratus, bet plkst. 12:30 pirmā sporta automašīna uzbrauks uz starta estakādes. Dienas gaitā notiks asfalta ātrumposmi pilsētas ielās, bet 5. oktobrī plkst. 10:45 rallijs turpināsies ar startu Madonas centrā, kam sekos seši grants ceļu ātrumposmi Madonas un Cēsu rajonā. Rallijs noslēgsies ar uzvarētāju apbalvošanu plkst. 17:30 Madonas centrā. Sīkāku informāciju par „Parex Rallijs Latvija” meklējiet interneta vietnē www.rally.lv un www.autorally.lv.

„Parex Rallijs Latvija” 2008. gada ģenerālsponsors ir „Parex līzings un faktorings”. Ralliju atbalsta Jūrmalas pilsētas dome, „SKY”, „Biļešu serviss”, „Ms. Robina”, „Nads”, „LinJan” un „Rimor Latvija”. „Parex Rallijs Latvija” oficiālais auto – Volkswagen Scirocco.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *