Leščs uzvar, komandai otrā vieta

Info: Liepājas rallija komanda
Foto: Fotoaģentūra “4rati”

Dana Lešča/ Jāņa Vīksnas ekipāža izcīnīja uzvaru N3 grupā Latvijas čempionāta ceturtajā posmā rallijā Cēsis, un pakāpās uz pirmo vietu čempionāta ieskaitē. Savukārt Liepājas Rallija Komanda 1, pateicoties Lešca un Būčiņa izcīnītajiem punktiem, ieguva otro vietu komandu vērtējumā, dalot vienādu punktu skaitu ar pirmās vietas ieguvējiem LMT rallija komandu.

Lešča/ Vīksnas ekipāža jau ar pirmo ātrumposmu iekārtojās otrajā vietā aiz Arta Štrausa, atstājot tuvākos sekotājus – Kārkliņu un Cauni drošā atstatumā. Taču jau nākamajā ātrumposmā kļūdījās līderis, apmetot kūleni, kas uzreiz izvirzīja liepājniekus klases līderpozīcijās. Štrauss atgriezās trasē, zaudējot pusotru minūti. Tā izrādījās nesadeldējama atstarpe, un Leščs sacensību finišā iebrauca kā pirmais. Līdz ar šo panākumu Lešča/ Vīksnas ekipāža ir izvirzījusies čempionāta vadībā N3 grupā.

Mārtiņš Būčiņš/ Renārs Francis sacensību uzsāka strauji, un visā to garumā parādīja stabilu sniegumu, finišā iebraucot kā sestie N4 grupā, iegūstot arī divus punktus komandai. Kā atzina Mārtiņš, vēl vajadzīgs nedaudz laiks, lai varētu pilnībā izmantot jaunā auto iespējas. Konkurence par vietām N4 grupas galvgalī ir ļoti spēcīga, un cīņa par augstākajām noritēja līdz pašām sacensību beigām.

Viktors Lebedevs/ Māris Deklaus sacensības uzsāka ļoti strauji, pēc sestdienas ātrumposmiem ierindojoties 4. vietā N4 grupā. „Esmu atgriezies pirmajā desmitniekā,” pirmās dienas noslēgumā priecīgs par paveikto bija Viktors Lebedevs. „Pagājušajā sezonā braukšana nevedās, tagad esmu ticis galā, esmu apradis ar auto, un iet no rokas. Konkurence ir ļoti spēcīga. Pietiek ātrumposmā pāris reizes atlaist gāzes pedāli, kad konkurenti jau ir garām.” Tik pat sekmīgi pabeigt ralliju neļāva tehnisks defekts. Priekšpēdējā ātrumposmā Viktors palika bez bremzēm, tādējādi zaudējot 2 minūtes, bet pēdējā ātrumposmā, kad bremzes servisa zonā jau bija saremontētas, sākās problēmas ar dzinēju – atteicās strādāt vien no cilindriem. Galarezultātā Viktoram 19. vieta, kaut arī varēja būt rezultāts labāko sešiniekā.

Mārtiņa Meldrāja/ Gundara Vītola dzelteno Renault Clio pirms Cēsu rallija vajadzēja nopietni atjaunot pēc Talsu rallija kūleņa., tāpēc auto uz starta izgāja svaigi krāsots. „Pirmajā ātrumposmā konstatējām, ka neslēdzas iekšā ventilators, dzinējs pārkarsa, un nācās braukt piesardzīgi, ar vienu aci vērojot temperatūras rādītājus,” tā Meldrājs. Pazaudēto pusminūti otrajā rallija dienā atgūt atpakaļ bija grūti, un N3 grupas ieskaitē iegūta 5. vieta.

Normunds Verbelis/ Igors Bartaščenoks izgāja uz Cēsu rallija starta kā AL2000 grupas līderi, un saglabāja šo pozīciju arī pēc sacensību beigām. Normunds izcīnīja trešo vietu, neskatoties uz to, ka pirmajā dienā tika saņemts vienas minūtes sods. „Pirms pirmās laika kontroles nevarējām piestartēt auto – izrādījās, ka nolūzusi akumulatora klemme. Nokavējām startu, un saņēmām minūti klāt savam laikam,” par tehnisko liktu stāsta Verbelis. Turpmākā cīņa izvērtās starp Tilgasu, brāļiem Īlēm un Verbeli. Ja nebūtu saņemtais minūtes sods, tad tieši liepājnieks sacensību izskaņā būtu saņēmis apbalvojumu par pirmo vietu AL2000 klasē.

Liepājas meiteņu ekipāža Gita Laugale/ Santa Daukšte veiksmīgi tika galā ar garajiem un ātrajiem Cēsu rallija ātrumposmiem. Lietainajā un smagajā trasē meitenes ierindojās absolūtā vērtējuma 34. vietā.

Nākamais čempionāta posms tiks aizvadīts Liepājas Rallija Komandas mājās – Liepājā. 13.-14. jūlijā uz starta liepājnieki izies kā vieni no favorītiem. Liepājas Rallija Komanda 1 (Leščs, Būčiņš), izcīnot otro vietu Cēsīs, ir nostiprinājusi savas pozīcijas komandu vērtējuma trijniekā, bet abās vientilta piedziņas klasēs čempionāta vadībā ir liepājnieki – Leščs/ Vīksna N3 grupā un Verbelis/ Bartaščenoks AL2000 grupā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *